Ogłoszenia Parafialne 30.04.2023

 1. Zakończyliśmy Tydzień Biblijny i dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach.
 2. Od jutra zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej na cześć Matki Bożej Maryi podczas nabożeństw majowych codziennie o 17.30, a w każdą niedzielę oraz 1 i 3 maja o 17.15. Na pierwsze nabożeństwo majowe zapraszamy przy figurze Matki Bożej w ogrodzie zakonnym od ulicy Polnej o 17.15.
 3. W środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Podczas mszy św. o 12.30 kolejny raz będziemy gościć w naszym kościele świadka wiary brata Elia Cataldo z Calvii we Włoszech. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed mszą św. Zostanie odmówiony różaniec.
 4. W liturgii w tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro 1 maja św. Józefa Robotnika, we wtorek 2 maja św. Atanazego, w czwartek 4 maja św. Floriana, patrona strażaków i 6 maja święto apostołów Filipa i Jakuba.
 5. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się jak zwykle. Dzieci zapraszamy do spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca o 16.00 i o 16.30 msza św. W pierwszą sobotę 6 maja o 16.00 msza św. ku czci NSNMP i następnie różaniec o 17.00 następnie nabożeństwo majowe o 17.30
 7. Tradycyjnie w pierwszy piątek zapraszamy do adoracji nocnej Jezusa Eucharystycznego.
 8. W pierwszy czwartek modlitwa o powołania i również w sanktuarium św. Józefa w intencji obrony życia. Transmisja w TV TRWAM o 18.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele. W dniach 1 i 3 maja Kancelaria nieczynna.
 10. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. niedzielnych o 9.00 w dolnym kościele od 14 maja.
 11. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 12. W przyszłą niedzielę Apostolat Maryjny będzie rozprowadzał poświęcone Cudowne Medaliki NMP po każdej mszy św.
 13. Zapraszamy na Wakacje z Bogiem w Zakopanem od 02-08 lipca 2023 roku. ZAPISY w kancelarii parafialnej. Termin zgłoszenia dziecka upływa: 31 maja 2023r. 5. Koszt wyjazdu: 1000 zł. Obejmuje pokrycie wszystkich kosztów. Ostateczny termin wpłaty całej sumy upływa 25 czerwca 2023 roku.  
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje remontowe w parafii. Aktualna informacja o wykonanych pracach remontowych jest w gablocie przy kościele.
 16. Ks. Alfred Berlak serdecznie pozdrawia i dziękuje za wspólną modlitwę i złożone ofiary w wysokości 8115 zł. na budowę kościoła w parafii św. Jana Pawła II w Kaliszu. W gablocie jest cały tekst podziękowania.
 17. Do środy 24 maja możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane w czwartek 25 maja przed południem. Pozyskane finanse pomogą siostrom pracującym na misjach. Informacja na plakacie.
 18. Z okazji jubileuszu 100 lecia obecności orionistów Polsce w Zduńskiej Woli w sobotę 27 maja odbędą się uroczystości centralne. Z Kalisza będzie zorganizowany autokar na wyjazd na tą uroczystość Jubileuszową. Wyjazd o 8.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Koszt 30 zł. od osób a dzieci i młodzież 15 zł. W Kaliszu Jubileusz będziemy świętować 17 września.
 19. Za tydzień będziemy gościć pana Mateusza Marszała, który podzieli się świadectwem wiary i zaprosi do adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św.; wieczornej zapraszamy do projekcji filmu pt. ZNAKI o cudach eucharystycznych min w Legnicy i Sokółce. Po projekcji filmu odbędzie się 15 minutowa adoracja NS.
 20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Stanisława Szermer, Antoniego Pawelec, Mariannę Szurczak i Mirosława Namysła. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….