Ogłoszenia Parafialne 07.05.2023

 1. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej na cześć Matki Bożej Maryi podczas nabożeństw majowych codziennie o 17.30, a w każdą niedzielę o 17.15 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie zakonnym od ulicy Polnej. Natomiast w łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny przy figurze Matki Bożej w niedzielę 14 maja o 17.00 następnie odśpiewamy nabożeństwo majowe.
 2. Gościmy dzisiaj pana Mateusza Marszała, który dzieli się świadectwem wiary i zaprasza do adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św.; wieczornej zapraszamy do projekcji filmu pt. ZNAKI o cudach eucharystycznych min w Legnicy i Sokółce. Po projekcji filmu odbędzie się 15 minutowa adoracja NS.
 3. Przez 4 kolejne niedziele 14, 21, 28 maja i 4 czerwca w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych
  i skorzystać z innych godzin mszy św.
 4. Za tydzień 14 maja o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpią w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W piątek 12 maja
  o 15.30 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7. Rodziców
  i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
 5. Na Adorację NS i trwania w uwielbieniu oraz modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie od chorób, zmartwień
  i różnych problemów zapraszamy w 3 niedzielę miesiąca po mszy św. o 18.00.
 6. W liturgii jutro 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski.
  W modlitwie pamiętajmy o pierwszym biskupie kaliskim Stanisławie Napierale.
 7. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 8. W sobotę 13 maja Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o 17.00 i o 17.30 nabożeństwo majowe. Po mszy św. wieczornej procesja fatimska wokół kościoła.
 9. Prosimy czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie – parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
 10. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz
  na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.00 w dolnym kościele od 14 maja.
 12. Zapraszamy na Wakacje z Bogiem w Zakopanem od 02-08 lipca 2023 roku. ZAPISY w kancelarii parafialnej. Termin zgłoszenia dziecka upływa: 31 maja 2023r. 5. Koszt wyjazdu: 1000 zł. Obejmuje pokrycie wszystkich kosztów. Ostateczny termin wpłaty całej sumy upływa 25 czerwca 2023 roku.
 13. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na inwestycje remontowe w parafii. Aktualna informacja o wykonanych pracach znajduje się w gablocie przy kościele.
 15. Do środy 24 maja możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane w czwartek 25 maja przed południem. Pozyskane finanse pomogą siostrom pracującym na misjach. Informacja na plakacie.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Edwarda Matlaka, Henryka Woźniaka, Przemysława Żubrowskiego i Barbarę Marciniak. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…