Ogłoszenia Parafialne 14.05.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codziennie o 17.30, a w niedzielę o 17.15 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie zakonnym od ulicy Polnej. Dzisiaj natomiast w łączności z całą diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny o 17.00 następnie odśpiewamy nabożeństwo majowe.
 2. Trwamy w ufnej i gorącej modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie.
 3. Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 21, 28 maja i 4 czerwca w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Prosimy o kontakt z rodziną w sprawie zamówionej intencji na dzień 4 czerwca 2023 o godz. 11.00.
 5. W piątek 19 maja o 16.00 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
 6. Za tydzień w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy do modlitwy o uwolnienie
  i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00.
 7. Wyjątkowo msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin za tydzień o 16.00.
 8. We wtorek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli. Patrona Polski. Jest to również uroczystość w Rodzinie Oriońskiej z okazji rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione.
 9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej,  Matki Kościoła i św. Józefa.
 10. Zachęcamy, aby czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie – parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
 11. Zapraszamy do udziału w procesji różańcowej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w dniu 21 maja 2023 z kościoła św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.
 12. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00. Zapraszamy chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. o 11.00.
 13. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. niedzielnych o 9.00 w dolnym kościele od 14 maja.
 14. Z okazji jubileuszu 100-lecia obecności orionistów Polsce w Zduńskiej Woli w sobotę 27 maja odbędą się uroczystości centralne. Z Kalisza będzie zorganizowany autokar na wyjazd na tą uroczystość Jubileuszową. Wyjazd o 8.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w kancelarii
  i w zakrystii. Koszt 30 zł. od osób a dzieci i młodzież 15 zł. W Kaliszu Jubileusz będziemy świętować 17 września.
 15. Do środy 24 maja możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane w czwartek 25 maja przed południem. Informacja na plakacie.
 16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 17. Za tydzień dzieci ze świetlicy będą kwestować na rzecz Wakacji z Bogiem w Zakopanem.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian
i Bliskich: Irenę Grzelakowską, Izajasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Nowickiego, Reginę Garbowicz, Janinę Staszak i Lecha Kuźbika. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…