Ogłoszenia Parafialne 21.05.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codziennie o 17.30, a w niedzielę o 17.15 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie zakonnym od ulicy Polnej.
 2. Trwamy w ufnej i gorącej modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie.
 3. Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przeżywają Dzień Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci i ich rodziny.
 4. Za tydzień 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odbędzie się Pierwsza Komunia
  św. dzieci ze SP 18 podczas mszy św. o 10.30. Nie będzie mszy św. o 11.00.
 5. W piątek 26 maja o 16.00 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
 6. Prosimy o kontakt z rodziną w sprawie zamówionej intencji na dzień 4 czerwca 2023 o 11.00.
 7. W liturgii w środę 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w piątek 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri. W tym dniu otoczmy miłością i modlitwą wszystkie nasze Mamy.
 8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, w internecie
  i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła
 10. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00. Zapraszamy chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. o 11.00.
 11. Dzisiaj kolejny raz Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę
  ks. Orione do świetlicy w ogrodzie po mszy św. o 9.30.
 12. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. niedzielnych o 9.00 w dolnym kościele.
 13. Z okazji jubileuszu 100-lecia obecności orionistów Polsce w Zduńskiej Woli w sobotę 27 maja odbędą się uroczystości centralne. Z Kalisza jest zorganizowany autokar na wyjazd na tą uroczystość Jubileuszową. Wyjazd o 8.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Koszt 30 zł. od osób a dzieci i młodzież 15 zł. Informacje na wywieszonych plakatach. W Kaliszu Jubileusz będziemy świętować 17 września.
 14. Zapraszamy na Wakacje z Bogiem w Zakopanem od 02-08 lipca 2023 roku. ZAPISY w kancelarii parafialnej. Termin zgłoszenia dziecka upływa: 31 maja 2023r. 5. Koszt wyjazdu: 1000 zł.
 15. Do środy 24 maja możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane w czwartek 25 maja przed południem. Informacja na plakacie.
 16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00
 17. Dzisiaj dzieci ze świetlicy kwestują na rzecz Wakacji z Bogiem w Zakopanem.
 18. Jutro i we wtorek Kaplica Adoracji nieczynna z powodu remontu posadzki.
 19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian
  i Bliskich: Halinę Klimkiewicz, Irenę Materla, Mariannę Zdyb, Bogdana Specjał, Aleksandrę Kiermasz, Małgorzatę Rachut i Ninę Misajłow. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…