Ogłoszenia Parafialne 23.04.2023

 1. Trzecią niedzielę wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogą i życiem każdego z nas. Słowo Boże jest źródłem odnowy i ewangelizacji każdej rodziny i naszej wspólnoty parafialnej. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Kościele Katolickim.
 2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi.
 3. Przeżywamy jubileusz 100 lecia obecności charyzmatu św. Alojzego Orione w Polsce. W Zduńskiej Woli w sobotę 27 maja odbędą się uroczystości centralne. Z placówek oriońskich w Kaliszu będzie zorganizowany autokar na wyjazd na tą uroczystość Jubileuszową. W Kaliszu Jubileusz 100 lecia będziemy świętować 17 września.
 4. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa we mszach św. niedzielnych w dolnym kościele o 9.00.
 5. W tym tygodniu przypadają liturgiczne uroczystości: jutro 24 kwietnia św. Wojciecha bp i M, we wtorek 25 św. Marka Ewangelisty, 29 w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, DK, Patronki Europy.
 6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności.
 7. W sobotę 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 8. Za tydzień 30 kwietnia Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy Tydzień Modlitw i Powołania do służby Bożej w Kościele.
 9. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia oraz na spotkanie i próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 10. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 11. Serdecznie zapraszamy wszystkie Wspólnoty i Grupy Parafialne na spotkanie Wielkanocne w świetlicy w sobotę 29 kwietnia o godz. 15.00.
 12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 13. Jak zapowiadaliśmy dzisiaj przy wyjściu z kościoła w ramach Caritas diecezji kaliskiej można złożyć ofiarę do puszki na pomoc ludności cywilnej cierpiącej z powodu wojny na Ukrainie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Alicję Wójcik, Adama Maleszka, Jadwigę Zimniak, Ewelinę Bęcką i Antoninę Zielińską. Pomódlmy się za nich oraz rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….