Ogłoszenia Parafialne 16.04.2023

 1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny – Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Miłosierdzie między ludźmi jest owocem doświadczania mocy Słowa i Sakramentów, które Odnawiają nas i Ewangelizują, czyli uczą nas i czynią siostrami i braćmi w Kościele – Ciele Chrystusa, a jego częścią jest nasza wspólnota parafialna.
 2. Zapraszamy na 15.00 do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań
  ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym.
 4. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi.
 5. Święto Miłosierdzia Bożego to Święto Caritas – Dzień Dobra. Rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia.
 6. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę ks. Orione do świetlicy w ogrodzie dzisiaj po mszy św. o 9.30.
 7. Jutro będziemy przeżywać Dzień świętości życia kapłańskiego. Zapraszamy do modlitwy
  w sanktuarium św. Józefa. na mszy św. o 12.00.
 8. Uroczystość świętego Wojciecha przeniesiona na poniedziałek 24 kwietnia.
 9. Zapraszamy wszystkie Wspólnoty i Grupy Parafialne na spotkanie Wielkanocne w świetlicy w dniu 29 kwietnia o godz. 15.00.
 10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia oraz polecamy Bożej Opatrzności.
 11. Spotkanie rodziców dzieci przed I komunią św. w środę 19 kwietnia o 18.45.
 12. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku oraz w gablocie przy kościele.
 13. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 14. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Alfreda Berlaka, proboszcza nowej parafii św. Jana Pawła II
  w Kaliszu w naszym dekanacie. Dziękujemy mu za skierowane słowo o budowie świątyni i możemy wesprzeć to dzieło ofiarami do puszki przed kościołem.
 15. W niedzielę 23 kwietnia w ramach caritas diecezji kaliskiej będziemy mogli wesprzeć ludność cywilną, która cierpi z powodu wojny w Ukrainie.
 16. Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2023/2024. W sobotę 22 kwietnia szkoła organizuje Dzień Otwarty w godzinach od 10.00 do 13.00 i można będzie zwiedzić szkołę, a dzieci w wieku 5-9 lat mogą uczestniczyć w warsztatach pod nazwą Kreatywny Weekend. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły www.nazaret.kaliosz.pl lub w sekretariacie szkoły pod numerem, telefonu 507 720 641.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Danutę Wysogląd i Dorotę Sobocką. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…