Ogłoszenia Parafialne 09.04.2023

 1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Życzymy naszym Parafianom, Przyjaciołom i bliskim najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
 2. Dziękujemy za wszystkie skierowane słowa życzeń i wszystko co dobre serdeczne pomnażamy i odwzajemniamy.
 3. Celebracja Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę. W tym czasie każdego dnia celebrujemy wydarzenia wielkanocne. Msze dziś w Niedzielę o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Msza św. w intencji małżeństw przeżywających rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa o 12.30.
 4. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy codziennie o 15.00 w górnym kościele przy Bożym Grobie.
 5. Oktawa Wielkanocy zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił papież św. Jan Paweł II.
 6. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy, w czasie Triduum Paschalnego. Księżom za posługę sakramentu spowiedzi, święcenie pokarmów, współbraciom księżom i bratu Pawłowi za Liturgie, ministrantom za służbę podczas liturgii, ks. Damianowi za opracowanie i animowanie porannych Liturgii Godzin, oraz osobom: pani Marii zakrystiance Adamowi Urbańskiemu, Radosławowi Rachelskiemu, Emilii Walczak, Lidii Smulskiej, Danucie Kędzierskiej, Jackowi Kowalskiemu z córką Faustyną, Pawłowi Zommerowi z synem Jonaszem, Tomaszowi Kruszwickiemu, Łukaszowi Wojtasiakowi, za pracę i zaangażowanie w przygotowanie Bożego Grobu, scholii – pod kierownictwem rodziny Ani i Jacka z panem Piotrem organistą za prowadzenie śpiewu, pani Marii zakrystiance za troskę o wystrój świątyni i przygotowanie Ciemnicy. Bóg zapłać!
 8. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę ks. Orione do świetlicy w ogrodzie w dniu 16 kwietnia po mszy św. o 9.30.
 9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia oraz polecamy Bożej Opatrzności.
 10. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 11. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 12.  Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będziemy gościć ks. Alfreda Berlaka, proboszcza nowej parafii św. Jana Pawła II w Kaliszu w naszym dekanacie. Skieruje do nas słowo o budowie i będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszki przed kościołem. W niedzielę 23 kwietnia w ramach caritas diecezji kaliskiej będziemy mogli wesprzeć ludność cywilną, która cierpi z powodu wojny w Ukrainie.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Eugeniusza Liermann i Barbarę Marczak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…