Ogłoszenia Parafialne 02.04.2023

 1. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
 2. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy i z tej okazji odbywa się poświęcenie palm.
 3. W środę 5 kwietnia Kaliska Noc Konfesjonałów. W naszym kościele spowiedź od 19.00 do 23.00.
 4. Adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego będzie w Niedzielę Miłosierdzia po mszy św. wieczornej.
 5. W Niedzielę Miłosierdzia osoby niepełnosprawne i ich rodziny zapraszamy na mszę św. o 16.00.
 6. W Święte Dni Triduum Paschalnego przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
 7. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o 18.00.
 8. WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o 7.00 przy Ciemnicy. O 11.00 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. O 15.00 w Godzinie Śmierci naszego Pana zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy .Nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Wieczorem zgromadzimy się na Liturgii Męki Pańskiej o 18.00. O 21.00 odśpiewamy po raz ostatni w tym roku Gorzkie Żale.
 9. WIELKA SOBOTA. Czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać świąteczne dary i ofiary dla ubogich.
 10. WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał, i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
 11. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 12. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. O 12.30 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 13. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
 14. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 15. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 16. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę oraz w Poniedziałek Wielkanocny kancelaria będzie nieczynna.
 17. Przy bocznych ołtarzach i do kancelarii można składać dary na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o przekazywanie żywności zabezpieczonej i o dłuższej trwałości do spożycia.
 18. Dzisiaj po Mszach św. dzieciaki ze świetlicy poprowadzą Kiermasz świec na rzecz Wakacji z Bogiem, które będą przeżywać w lipcu w Zakopanem.
 19. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 20. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca zbiorka ofiar do puszek na cele remontowe w parafii.
 21. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 22. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Krzysztofa Kaczmarka, Annę Pietrzak, Izydorę Tan, Annę Pasternak, Barbarę Korpik i Włodzimierza Krupczyńskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…