Ogłoszenia Parafialne 26.03.2023

 1. Rozpoczęliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, w których towarzyszy nam ks. Robert Branicki, orionista z Malborka. W poniedziałek i wtorek msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 7.00, 9.30, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących. W poniedziałek i wtorek można będzie ks. rekolekcjoniście wyrazić wdzięczność również poprzez złożenie ofiary na tacę.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek – Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów i o 17.00 jest planowana Droga Krzyżowa ulicami wokół kościoła. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
 3. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi.
 4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 5. Tradycyjne co roku do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pielgrzymują polskie kobiety. Tego-roczna pielgrzymka odbędzie się w sobotę 1 kwietnia pod hasłem: ”Bóg prowadzi i umacnia człowieka”. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym czuwaniu wszystkie Kobiety z naszej diecezji. Rozpoczęcie o 11.00
 6. Dnia 2 kwietnia o godz. 15.00 przy pomniku świętego papieża Jana Pawła II na placu św. Józefa w Kaliszu odbędzie się modlitwa za przyczyną świętego Papieża Polaka, będąca jednocześnie wyrazem naszej ufności w jego świętość. Modlitwie przewodniczyć będzie Biskup Kaliski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 7. Za tydzień 2 kwietnia dzieciaki ze świetlicy będą prowadzić kiermasz świec wielkanocnych, którym wesprzemy ich wyjazd na Wakacje z Bogiem w Zakopanem.
 8. Od 3 kwietnia rozpoczniemy zapisy na Wakacje z Bogiem w Zakopanem w dniach 2-8 lipca 2023. Zapisy w kancelarii lub u ks. Damiana.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła oraz przed kościołem broszurę o poznaniu Boga.
 10. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 11. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 12. Wspólnota Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Krakowa i Zakopanego w dniach 12-14 maja 2023. Szczegóły na plakacie.
 13. Dyrekcje SP 4 i 14 ogłaszają nabór na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych. Szczegółowe informacje w gablocie.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
 16. Od dzisiaj można przynosić do kancelarii i kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
 17. Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na inwestycje nowych ławek w kościele dolnym.
 18. Siostry katarzynki serdecznie dziękują za złożone w minioną niedzielę ofiary na ośrodek dla dziewcząt w wysokości 3580 zł.
 19. Dnia 26 marca przypada pierwsza rocznica śmierci bpa Teofila Wilskiego, a w minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Danutę Kucharską, Zbigniewa Kazur, Barbarę Majas, Wandę Kowalską i Janinę Menkina. Polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…