Ogłoszenia Parafialne 26.02.2023

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 oraz Drogi Krzyżowe w piątek o 11.00 starszych i nie tylko, 16.30 dzieci i o 17.15 parafialna i również dla młodzieży.
 2. Trwamy w modlitwie do Ojca w Niebie, o zakończenie wojny w Ukrainie i pokój na świecie.
 3. Od piątku 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu
  12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 3 i 12 marca o 17.15. O 14.00 u jezuitów rozpocznie się Kaliska Droga Krzyżowa. Zapraszamy.
 4. W sobotę 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 5. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 5 niedzieli W. Postu 26, 27 i 28 marca.
 6. Rekolekcje dla dzieci młodzieży szkolnej będą 8,9 i 10 oraz 15, 16 i 17 marca.
 7. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
 8. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 przed Droga Krzyżową. W tym dniu również księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według ustaleń. W pierwszą sobotę zapraszamy na mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 16.00
  i różaniec o 17.00.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
 10. W sobotę 4 marca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy chętnych Parafian i Gości do zgłaszania się do scholii muzycznej, która będzie śpiewała na Triduum Paschalnym. Prosimy zgłaszać się do pani Anny Maleńczyk. Telefon podany
  w biuletynie Skarbiec Matki Kościoła, lub zgłosić się osobiście po mszach św. o 9.30 do zakrystii.
 12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 13. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń, oraz jeśli przychód przekroczył 30 tysięcy złotych w roku.
 14. Za tydzień w drugą niedzielę W. Postu – Niedziela Ad Gentes. Tradycyjnie i solidarnie możemy wesprzeć misjonarzy modlitwą, postem i ofiarami złożonymi do puszek przy wychodzeniu z kościoła. Ofiarę do puszek na spłatę prowadzonych remontów w dolnym kościele i zakrystii będzie można złożyć w drugą niedzielę 12 marca. Taca podczas Gorzkich Żali zbierana jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 ogłasza zapisy dzieci z rejonu na rok szkolny 2023/24 od 27 lutego. Informacja w gablocie.
 16. Zarząd Multikino Kalisz zaproponował dla naszej parafii rezerwację seansu filmu OPIEKUN
  o świętym Jozefie w dniu 2 marca – w czwartek o godzinie 11.00 i 19.30. Cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii przed lub nabożeństwie i w kancelarii w godzinach urzędowania. Dajmy jak najliczniejsze wspólne świadectwo zafascynowania naszym świętym OPIEKUMEM. Spotykamy się przy kasach biletowych na pół godziny przed seansem.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Wandę Janowską, Barbarę Janczak, Józefa Słodzińskiego, Jadwigę Banasiak i współbrata orionistę ks. Alojzego Makówkę w Zduńskiej Woli.. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…