Ogłoszenia Parafialne 05.03.2023

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 oraz Drogi Krzyżowe w piątek o 11.00 dla starszych i nie tylko, o 16.30 dla dzieci i o 17.15 parafialna i również dla młodzieży.
 2. Trwamy w modlitwie do Ojca w Niebie, o zakończenie wojny w Ukrainie i pokój na świecie.
 3. Od piątku 3 marca trwa Nowenna ku czci św. Alojzego Orione przed dniem 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 10 marca o 17.15.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać od 5 niedzieli W. Postu 26, 27 i 28 marca
 5. Za tydzień w niedzielę po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji i uwielbienia Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 6. Za tydzień o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
 7. W środę 8 marca otoczmy modlitwą za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy wszystkie kobiety.
 8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
 9. We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 10. W środę nabożeństwo ku czci Matki Kościoła o 17.00.
 11. Księża Jezuici zapraszają na rekolekcje Ignacjańskie w ciągu życia. Informacja na plakacie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
 13. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
 14. Zachęcamy chętnych Parafian i Gości do zgłaszania się do scholii muzycznej, która będzie śpiewała na Triduum Paschalnym. Prosimy zgłaszać się do pani Anny Maleńczyk. Telefon podany w biuletynie Skarbiec Matki Kościoła, lub zgłosić się osobiście po mszach św. o 9.30 do zakrystii.
 15. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 16. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń, oraz jeśli przychód przekroczył 30 tysięcy złotych w roku.
 17. Dzisiaj w drugą niedzielę W. Postu – Niedziela Ad Gentes i możemy wesprzeć misjonarzy modlitwą, postem i ofiarami złożonymi do puszek przy wychodzeniu z kościoła. Ofiarę do puszek na spłatę prowadzonych remontów w dolnym kościele i zakrystii będzie można złożyć w drugą niedzielę 12 marca.
 18. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu
 19. Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Janinę Banasiak, Wiesława Wojtasika, Dominikę Walencik, Danielę Ratajczyk, Stanisława Piotrowskiego, Zdzisława Bartoszka i Macieja Daszewskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…