OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji NS i modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wieli Post. Zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00.
 3. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej osoby starsze i schorowane o 11.00, dzieci o 16.30, dorosłych i młodzież o 17.15. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
 4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 5. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy od 19 lutego na msze św. w niedziele o 9.00 w dolnym kościele. Wejście od strony Kaplicy Adoracji.
 6. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia oraz na spotkanie i próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 9. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń, oraz jeśli przychód przekroczył 30 tysięcy złotych w roku.
 10. Dzisiaj po mszy św. przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 11. Zarząd Multikino Kalisz zaproponował rezerwację seansu filmu OPIEKUN o świętym Jozefie w dniu 2 marca – w czwartek o godzinie 11.00 i 19.30. Cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii przed lub nabożeństwie i w kancelarii w godzinach urzędowania. Dajmy jak najliczniejsze wspólne świadectwo zafascynowania naszym świętym OPIEKUMEM.
 12. W naszej parafii zakończyliśmy kolędę, która trwała od 28 listopada 2022 do 7 lutego 2023, czyli 50 dni kolędowania. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie, wspólną modlitwę, rozmowy, wzajemne zrozumienie i złożone ofiary, które są częścią budżetu parafii. Zebraliśmy 109 513 zł. Wszystkie ofiary przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów wykonanych remontów i inwestycji. Ewidencja naszej parafii obejmuje 6840 kartotek, czyli mieszkań rodzin, małżeństw i osób samotnych mieszkających na terenie parafii. Odwiedziliśmy 2843 mieszkania, co stanowi 41,56% całości. Dla porównania w roku 2022 odwiedziliśmy 2280 mieszkań czyli 33,47 z całej liczby mieszkań. Zauważyliśmy dosyć dużą liczbę mieszkań zajętych przez uciekinierów przed wojną na Ukrainie, którzy wśród nas znaleźli schronienie. Z myślami o przemijaniu życia ludzkiego co roku stwierdzamy, że jakaś osoba zmarła, a jeszcze rok temu spotkaliśmy się podczas kolędy. Wielką radość sprawiło kilka młodych małżeństw i rodzin z małymi dziećmi, którzy w ostatnim czasie zamieszkali w naszej parafii i wyrazili zgodę i chęć, aby zapisać się w kartotece parafialnej jako parafianie. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa w oczekiwaniu na wspólne spotkania w następnej kolędzie.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Krzysztofa Stachyra, Irminę Kamińską, Józefa Czaja i Stanisława Ławniczaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy na katechezy dorosłych i młodzieży, które mogą pomóc żyć wiarą w poniedziałek i czwartek o 18.45 w dolnym kościele. Posłuchajmy teraz świadectwa i zaproszenia. Prosimy bardzo…