Ogłoszenia Parafialne 25.02.2024

 1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne będą od 4 niedzieli W. Postu.
 2. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
 3. W niedziele 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 1 i 8 marca o 17.15.
 4. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 4 niedzieli W. Postu 10, 11 i 12 marca.
 5. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
 6. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 i następnie msza św. o 16.30. W tym dniu księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według ustaleń.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 9.30 i różaniec.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
 9. W sobotę 2 marca odbędzie się III Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Józefa. Początek o 9.30. Szczegóły na plakacie.
 10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 11. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 12. Dzisiaj w drugą niedzielę W. Postu – Niedziela Ad Gentes. Tradycyjnie i solidarnie możemy wesprzeć misjonarzy modlitwą, postem i ofiarami złożonymi do puszek przy wychodzeniu z kościoła.
 13. Za tydzień I niedzielę miesiąca i zbiórka do puszek na cele remontowo inwestycyjne
 14. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. W niedzielę 3 marca kawa św. Alojzego. Serdecznie zapraszamy.
 16. Za tydzień w naszej parafii siostry nazaretanki z Kalisza będą zapraszać rodziców i dzieci do szkoły.
 17. W tym tygodniu w sobotę zakończymy w parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Zasadniczo odwiedzamy mieszkania, w których rok temu była kolęda. Gdyby ktoś nowy lub po jakimś czasie zechciał przyjąć kolędę to prosimy oznaczyć mieszkanie lub powiadomić przez kancelarię parafialną lub sąsiadów. W mieszkaniu prosimy w miarę możliwości przygotować stół, biblię, krzyż, świece i kropidło z wodą święconą.
 18. Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach:

Poniedziałek 26 lutego ul. Podmiejska 5, 7 i 9

Wtorek 27 lutego ul. Podmiejska 11 i 15

Środa 28 lutego – ul. Podmiejska 17 i 19

Czwartek 29 lutego ul. Widok 89 i 91

Pierwszy Piątek 1 marca – bez kolędy

Sobota 2 marca od. 10.00 ul. Widok 93 i kolęda dodatkowa. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ewę Frątczak, Danutę Łękowską, Stanisława Białczaka, Kazimierę Konsztowicz, Janinę Filipiak, Stanisławę Annę Grzesiak, Józefa Danielewskiego i Krzysztofa Szczepaniaka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…