Ogłoszenia Parafialne 03.03.2024

 1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
 2. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
 3. Od dzisiaj (3 marca) rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Alojzego Orione przed dniem 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 15 marca o 17.15.
 4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 kawa ks. Orione w świetlicy
 5. W najbliższy piątek rozważania drogi krzyżowej o 17.15 poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.
 6. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
 7. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi od niedzieli do wtorku ks. Piotr Baran, nasz współbrat orionista z Warszawy.
 8. Również za tydzień o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
 9. Jutro, 4 marca święto św. Kazimierza królewicza.
 10. W piątek, 8 marca otoczmy modlitwą za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy wszystkie kobiety.
 11. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
 12. Księża Jezuici zapraszają na rekolekcje Ignacjańskie w ciągu życia. Informacja na plakacie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
 14. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
 15. Zachęcamy chętnych Parafian i Gości do zgłaszania się do scholii muzycznej, która będzie śpiewała na Triduum Paschalnym. Prosimy zgłaszać się do pani Anny Maleńczyk. Telefon podany w biuletynie Skarbiec Matki Kościoła, lub zgłosić się osobiście po mszach św. o 9.30 do zakrystii.
 16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 17. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 18. W ramach pomocy świątecznej prosimy o dary dla ubogich; dary można zostawiać w kościele lub w kancelarii w godzinach otwarcia.
 19. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie możemy złożyć do puszek ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Aktualnie trwa spłata instalacji fotowoltaicznej.
 20. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu
 21. W sobotę, 2 marca zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Za dwa tygodnie zostanie przedstawiona statystyka odwiedzin duszpasterskich.
 22. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian: Jolantę Olczak, Stefana Szewczyka, Jana Włodarczyka i Stanisława Chlasta. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…