Ogłoszenia Parafialne 10.03.2024

 1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci na 16.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
 2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi od niedzieli do wtorku ks. Piotr Baran, nasz współbrat orionista z Warszawy, którego serdecznie witamy. W poniedziałek
  i wtorek msze święte z nauką rekolekcyjną o 7.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Do spowiedzi rekolekcyjnej zapraszamy w poniedziałek i wtorek przed każdą mszą św. Informacja na plakacie.
 3. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie
 4. Trwa Nowenna ku czci św. Alojzego Orione przed dniem świętem 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. W piątek 15 marca rozważania Drogi Krzyżowej o 17.15 poprowadzą członkowie ORŚ.
 5. W sobotę od 16 do 24 marca rozpczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna bezie przed zakonczeniem mszy św. o 18.00.
 6. Jutro podczas mszy św. o 18.00 będziemy się modlić za osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich Kochanych i Bliskich. W środę 13 Dzień Fatimski. Zapraszamy
  na Różaniec o 17.15.
 7. Za tydzień po mszy św. wieczornej przed Jezusem Eucharystycznym możemy uczestniczyć w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
 8. Zapraszamy dzisiaj o 16.00 na mszę św. dla osoby niepełnosprawne i ich rodziny.
 9. Za tydzień w niedzielę 17 marca imienny obchodzi ks. Zbigniew Okulus, który posługuje w naszej parafii. Solenizanta otoczymy modlitwą na mszy św. o 9.30 i złożymy mu życzenia.
 10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza nowy dwutygodnik diecezjalny Opiekun.
 12. Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. św. odbędzie się w środę 20 marca o 18.45.
 13. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 14. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 15. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 16. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Macieja Jarnuszkiewicza, Urszulę Urbańską, Helenę Ślusarską, Janinę Tylczyńską, Aleksandra Wojtulewicza i Irenę Pawłowską. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…