Ogłoszenia Parafialne 17.03.2024

 1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek – Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 17.00 parafialna z udziałem dzieci ulicami parafii wokół kościoła. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia.
 3. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie
 4. Dzisiaj po mszy św. o 18.00 przed Jezusem Eucharystycznym zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
 5. We wtorek uroczystość św. Józefa.
 6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
 7. Od 16 do 24 marca trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna jest odprawiana przed zakonczeniem kazdej mszy św.
 8. We wtorek o 17.15 różaniec za zmarłych a w środę o 17.15 nabożeństwo do Matki Kościoła.
 9. W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy chłopców, aby za zgodą rodziców zechcieli być ministrantami. Również o 10.00 spotkanie i próba scholii dziecięcej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
 11. Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. św. odbędzie się w środę 20 marca o 18.45.
 12. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 13. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
 16. W naszej parafii zakończyliśmy kolędę, która trwała od 27 grudnia 2023 do 2 marca 2024, czyli 52 dni kolędowania. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie, wspólną modlitwę, rozmowy, wzajemne zrozumienie i złożone ofiary, które są częścią budżetu parafii. Zebraliśmy 106 tysięcy zł. Ofiary zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie kościoła i domu zakonnego oraz  spłatę zaległych zobowiązań z inwestycji i remontów. Ewidencja naszej parafii obejmuje 6728 kartotek, czyli mieszkań rodzin, małżeństw i osób samotnych mieszkających na terenie parafii. Odwiedziliśmy 2656 mieszkania, co stanowi 39,48 % całości. Dla porównania w roku 2023 odwiedziliśmy 41,56 % z całej liczby mieszkań. Nadal jest dosyć duża liczba mieszkań zajętych przez uciekinierów przed wojną na Ukrainie, którzy wśród nas znaleźli schronienie. Z myślami o przemijaniu życia ludzkiego co roku stwierdzamy, że jakaś osoba zmarła, a jeszcze rok temu spotkaliśmy się podczas kolędy. Wielką radość sprawiają nieliczne młode małżeństwa i rodziny z małymi dziećmi, którzy w ostatnim czasie zamieszkali w naszej parafii i wyrazili zgodę i chęć, aby zapisać się jako parafianie. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa w oczekiwaniu na wspólne spotkania w następnej kolędzie.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Andrzeja Grzyb, Gabryelę Szott i Hieronima Tronickiego. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.