Ogłoszenia Parafialne 24.03.2024

 1. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy
  i z tej okazji odbywa się poświęcenie palm.
 2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej.
 3. W środę 27 marca Kaliska Noc Konfesjonałów. W naszym kościele spowiedź od 19.00 do 23.00.
 4. W Święte Dni Triduum Paschalnego przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
 5. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o 18.00. W katedrze o 10.00 odbywa się msza św. Krzyżma.
 6. WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o 7.00 przy Ciemnicy. O 11.00 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. O 15.00 w Godzinie Śmierci naszego Pana zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy .Nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Wieczorem zgromadzimy się na Liturgii Męki Pańskiej o 18.00. O 21.00 odśpiewamy po raz ostatni w tym roku Gorzkie Żale.
 7. WIELKA SOBOTA. Czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz,
  do którego można będzie składać świąteczne dary i ofiary dla ubogich.
 8. WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
 9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 10. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
  O 12.30
  Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.
 12. Z racji Wielkiego Tygodnia liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeniesiona
  na poniedziałek 08 kwietnia.
 13. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 14. Jutro 25 marca przypada 32. rocznica powstania Diecezji Kaliskiej. A 27 marca 3. rocznica ingresu biskupa Damiana Bryla do kaliskiej katedry.
 15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 26 marca o 18.30 w świetlicy.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dwutygodnik diecezjalny Opiekun i nasz Skarbiec Matki Kościoła oraz przed kościołem broszurę o poznaniu Boga.
 17. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 18. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
 19. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 20. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
 21. Można przynosić do kancelarii i kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
 22. Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na inwestycje nowych ławek w kościele dolnym.
 23. Dnia 26 marca przypada rocznica śmierci bpa Teofila Wilskiego, a w minionym tygodniu pożegnaliśmy
  i odprowadziliśmy na cmentarze naszych parafian i Bliskich: Mariannę Gręda, Walentego Dymalskiego
  i Annę Bazela.
  Polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…