Ogłoszenia Parafialne 18.02.2024

 1. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczęliśmy Wieli Post.
 2. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej osoby starsze i schorowane o 11.00, dorosłych i młodzież o 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne będą od 4 niedzieli W. Postu.
 3. Dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Kalisza. Początek o 14.00 u jezuitów. Jako Parafianie poniesiemy Krzyż od Ststacji Pierwszej.
 4. Przełożony Generalny orionistów ogłosił, aby w Zgromadzeniu i całej Rodzinie Oriońskiej przeżywać Rok Maryjny w dniach od 11 lutego do 20 listopada 2024. Wydarzenie to wynika z faktu, że 30 lipca 2024 przypada setna rocznica ogłoszenia przez Księdza Orione, że “Mater Dei” Matka Boża to tytuł własny, pod jakim ma być czczona Maryja w Małym Dziele:
 5. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojen w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
 6. Dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom w szkolnictwie życzymy radosnego i bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii.
 7. W czwartek 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła
 8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 9. Za tydzień 25 lutego po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji NS, uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie na duszy i ciele.
 10. Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. o 12.30. Z racji na trwającą wizytę duszpasterską (tzn. kolędę) następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 12-stego marca br. o godz. 18.30 w budynku Świetlicy.
 11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń.
 13.  Za tydzień 25 lutego niedziela „Ad gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i można będzie wspsprzec ofiarą do puszki na utrzymanie polskich misjonarzy.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. W parafii trwa tradycyjna kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się ze spotkań, wspólnej modlitwy i wzajemnego umocnienia na drodze wiary. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Nie zawsze ksiądz chodzi z ministrantem, dlatego duszpasterz zasadniczo odwiedza mieszkania, w których rok temu była kolęda. Gdyby ktoś nowy lub po jakimś czasie zechciał przyjąć kolędę to prosimy oznaczyć mieszkanie lub powiadomić przez kancelarii parafialną lub sąsiadów. W mieszkaniu prosimy w miarę możliwości przygotować stół, biblię, krzyż, świece i kropidło z wodą święconą.
 16. Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach:

Poniedziałek 19 lutego ul. Górnośląska 61 i 61A

Wtorek 20 lutego ul. Górnośląska 63 i 67

Środa 21 lutego – ul. Górnośląska 63A, 65 i 69

Czwartek 22 lutego ul. Górnośląska 73 i 75

Piątek 23 lutego ul. Górnośląska 77 i 79

Sobota 24 lutego ul. Górnośląska 83 oraz ul. Polna 2A, 2B i od 13 do 21

Poniedziałek 26 lutego ul. Podmiejska 5, 7 i 9

W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Janusza Augustyniaka, Krystynę Kołda i Iwonę Rosińską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…