Ogłoszenia Parafialne 24.09.2023

 1. Dziękujemy Bożej Opatrzności za powołanie do istnienia naszej Parafii 29 września 1952 r.
 2. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.15. Dzisiaj o 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przed I kom. św.
 3. Trwamy w modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i o pokój w Europie i na świecie. Dzisiaj przeżywamy kolejny raz Dzień Emigranta i Uchodźcy i jesteśmy zaproszeni do solidarności z nimi.
 4. W TYM TYGODNIU liturgicznie wspominamy:

w poniedziałek, 25 września Diecezjalny Dzień Świętości Życia Kapłańskiego;

w środę, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paolo; w czwartek, 28 września
św. Wacława; w piątek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wspomnimy śp. ks. Michała Łosa, w piątek, 30 września wspomnienie św. Hieronima.

 • Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
 • W piątek, 29 września swoje imieniny obchodzi ks. Michał Pawłowski, nasz współbrat ekonom wspólnoty zakonnej i wikariusz parafii. Solenizanta otoczymy modlitwą podczas mszy św.; o 18.00 i w niedzielę 1 października na mszy św. o 11.00 i złożymy serdeczne życzenia.
 • Bierzmowanie w  parafii 5 października o 16.00. We wtorek 26 spotkanie kandydatów do bierzmowania o 18.45 w dolnym kościele.
 • W sobotę spotkanie scholii o 10.00 i ministrantów według ustaleń z księdzem.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – Opiekun i Skarbiec Matki Kościoła.
 • Z inicjatywy Lokalnej Koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego 1 października po mszy św. o 9.30 zapraszamy kolejny raz na kawę ks. Orione w  świetlicy.
 • W dniach 19 – 21 października 2023 roku nasza diecezja będzie gospodarzem Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Do Kalisza przyjadą duszpasterze młodzieży, koordynatorzy Światowych Dni Młodzieży, a nade wszystko ludzie młodzi, którzy tworzą środowisko duszpasterstwa młodzieży w naszym kraju. Bardzo prosimy mieszkańców Kalisza o pomoc w zapewnieniu noclegu młodzieży na te dwie noce. Dodatkowe informacje: minimum 2 osoby, potrzebne jest łóżko lub materac z pościelą, będą wracać późno wieczorem i wychodzić rano około 7.30; prosimy o zebranie danych do końca września 2023r.
 • W przyszłą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
 • Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się
  w gablocie.
 • Od 1 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne
  w kancelarii w godzinach otwarcia i w niedziele po każdej mszy św. oprócz 18.00.
 • Od 2008 roku 28 września o 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich i całego świata. Zapraszamy w czwartek o 15.00, aby przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem wspólnie odmówić Koronkę.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Barbarę Kraszkiewicz, Iwonę Bujak, Marię Wujek i Antoniego Kopeć. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…