Ogłoszenia Parafialne 17.09.2023

 1. Dzisiaj w niedzielę 17 września w Kaliszu świętujemy lokalnie jubileusz 100-lecia obecności orionistów w Polsce od 1923 r. Zapraszamy o 12.00 na multimedialną prezentację historyczną i następnie na mszę św. o 12.30. Po mszy św. poczęstunek przy kościele.
 2. Trwamy w modlitwie o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
 3. Msza św. i Adoracja NS z modlitwą o pojednanie, przebaczenie, uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele oraz w relacjach dzisiaj po mszy św. o 18.00.
 4. We wtorek 19 września o 18.45 zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców i opiekunów dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii św. w 2024 r.
 5. W TYM TYGODNIU:
 6. Jutro 18 święto św. Stanisława Kostki; zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii i naszych rodzin
 7. w środę, 21 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taeonga i Towarzyszy;
 8. w czwartek, 21 września święto św. Mateusza, Ewangelisty
 9. w sobotę, 23 wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny;
 10. w niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego, który jest matką wszystkich kościołów w diecezji.
 11. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
 12. Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.45 do 17.45.
 13. Zbiorka dla ministrantów będzie ogłoszona a dzieci zapraszamy do scholii o 10.00.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
 15. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian
  i Bliskich: Marię Tabaka, Grażynę Sobas, Edmunda Jakubowskiego, Anielę Bonusiak, Piotra Pacholskiego, Barbarę Kania i Marię Marcjan. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…