Ogłoszenia Parafialne 10.09.2023

 1. Dziękujemy Bożej Opatrzności za radosną i szczęśliwą pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Maryi w Karmelu na Niedźwiadach. Dziękujemy ks. Michałowi za zaangażowanie w organizację i przebieg pielgrzymki.
 2. W Markowej w diecezji dzisiaj odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów.
 3. Z okazji rozpoczęcia jutro nowego roku szkolnego i katechetycznego dzieciom i młodzieży szkolnej oraz pracujący dla nich życzymy błogosławieństwa Bożego. Poświęcenie tornistrów na mszy św. o 11.00.
 4. Trwamy w modlitwie o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
 5. Msza św. i Adoracja NS z modlitwą o pojednanie, przebaczenie, uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele oraz w relacjach w przyszłą niedzielę po mszy św. o 18.00.
 6. We wtorek Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 i po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej.
 7. W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
 8. W środę 14 święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 9. W czwartek 15 wspomnienie Maryi Matki Bożej Bolesnej.
 10. W piątek 16 wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa;
 11. w niedzielę 18 święto św. Stanisława Kostki; zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii i naszych rodzin podczas mszy św. o 11.00.

Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.

 • Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 5 października o 16.00. Dzisiaj spotkanie z rodzicami kandydatów po mszy św. o 11.00 w dolnym kościele.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro duchowe i materialne polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 • Za tydzień w niedzielę 17 września w Kaliszu będziemy świętować lokalnie jubileusz 100-lecia obecności orionistów w Polsce od 1923 r. Zapraszamy o 12.00 na multimedialną prezentację historyczną i następnie na mszę św. o 12.30. Od piątku 8 września trwa nowenna w kaplicy Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24 od poniedziałku do czwartku o 17.00 a w piątek, sobotę i dzisiaj w niedzielę o 9.00. Podczas mszy św. w naszym kościele dzisiaj przygotowujemy się duchowo do tej uroczystości.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Wandę Garczarek, Jerzego Graczyka, Lucję Chrzan i Mariannę Bista.Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…