Ogłoszenia Parafialne 03.09.2023

 1. Od września Msze Św. w niedziele: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 2. Trwamy w modlitwie o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
 3. Z okazji rozpoczęcia jutro nowego roku szkolnego i katechetycznego módlmy się w intencji dzieci
  i młodzieży szkolnej oraz za wszystkich dorosłych, którzy będą kształtować ich myślenie, postawy
  i uczucia. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów o 11.00 dzisiaj i za tydzień. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 4. Spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii 14 września w czwartek o 17.00.
 5. W piątek 8 września święto narodzenia NMP.
 6. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
 7. Podczas mszy św. o 18.00 od piątku trwa nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów.
 8. We wtorek, środę i czwartek rekolekcje diecezjalne dla Rodziny Radia Maryja. Prowadzi je proboszcz z katedry. W środę 6 września na 14.30 można pójść do kina Tęcza na film o rodzinie Ulmów. Na hasło: „Grupa pani Joli” cena biletu 14 zł.
 9. W sobotę 9 września zapraszamy na XIII pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Matki Bożej
  w Karmelu na Niedźwiadach. Gromadzimy się przy bazylice św. Józefa o 9.30. Szczegóły na plakacie.
 10. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 5 października o 16.00. Dzisiaj i za tydzień 10 września spotkanie z rodzicami kandydatów po mszy św. o 11.00 w dolnym kościele.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w drugą niedzielę miesiąca 10 września o 16.00
  w salce Radia Maryja.
 13. Jutro w poniedziałek 4 września od 14.00 do 18.00 w świetlicy można zapisać nowe dzieci na zajęcia. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wspólnej świetlicowej przygody.
 14. Decyzją prowincjała i rady prowincjalnej ks. Dymitr Shastakovich FDP został odwołany z naszej  wspólnoty i z parafii i posłany na placówkę w Warszawie, przy ul. Barskiej 4. Dziękujemy mu za wspólnotę życia i modlitwy z nami, za wszelkie dobro duszpasterskie i osobiste i życzymy mu błogosławieństwa Bożego na dalszej drodze życia zakonnego i posługi duszpasterskiej przez wstawiennictwo Matki Kościoła, św. Józefa i św. Alojzego Orione.
 15. W niedzielę, 17 września w Kaliszu będziemy świętować lokalnie jubileusz 100-lecia obecności orionistów w Polsce od 1923. O 12.00 będzie multimedialna prezentacja historyczna i następnie msza św. o 12.30. Od piątku, 8 września będzie odprawiana nowenna w Centrum Księdza Orione
  przy ul. Kościuszki 24 od poniedziałku do czwartku o 17.00 a w piątek, sobotę i niedzielę o 9.00.
  W niedzielę 10 września podczas mszy św. w naszym kościele będziemy duchowo przygotowywali się do tej uroczystości.
 16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro duchowe i materialne polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele remontowo inwestycyjne parafii. Informacja
  o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Teresę Kałużną, Tadeusza Stasiaka, Marię Przybył i Teresę Mikołajczyk. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…