Ogłoszenia Parafialne 01.10.2023

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.15. Dzisiaj o 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przed I kom. św.
 2. Trwamy w modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i o pokój w Europie i na świecie.
 3. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez telewizję Trwam i Radio Maryja w czwartek, 5 października.
 4. W pierwszy czwartek 5 rozpoczniemy kolejną edycję nowenny o powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00.
 5. Bierzmowanie w  parafii 5 października o 16.00. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek o 18.45. Spowiedź w środę od 17.00.
 6. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według ustaleń.
 7. Za tydzień msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin o 16.00.
 8. W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji do 17.00. Z myślą o pracujących dłużej adoracja NS w naszej kaplicy w każdy piątek do 21.00, a w pierwszy piątek adoracja nocna.
 9. W soboty spotkanie scholii o 10.00.
 10. W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
 11. w poniedziałek 2 wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 12. w środę, 4 wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
 13. w czwartek, 5 św. S. Faustyny Kowalskiej
 14. w sobotę, 7 Matki Bożej Różańcowej.
 15. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
 16. Za tydzień na mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do komunii św.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 18. Decyzja władz zgromadzenia do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej został posłany ks. Andrzej Góral, którego serdecznie witamy i życzymy mu wiele łask Bożych, opieki Matki Kościoła, św. Józefa i św. Alojzego Orione na czas pobytu i posługi wśród nas .
 19. Od 1 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne
  w kancelarii w godzinach otwarcia i w niedziele po każdej mszy św. oprócz 18.00.
 20. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 października 2023. Koszt 55 zł, wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w biurze Radia Maryja. Szczegóły na plakacie.
 21. W ramach obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Tadeusza, Mieczysława i Władysława Kościelniaków, znanych kaliskich artystów plastyków, która zostanie odprawiona w katedrze św. Mikołaja w środę 04 października o godz. 18.30.
 22. Stowarzyszenie SYJON z Bełchatowa pod patronatem honorowym biskupa kaliskiego zaprasza na koncert o św. Janie Pawle II, 7 października o 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wejściówki dla 20 osób do odbioru w zakrystii lub w kancelarii.
 23. W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii. Informacja
  o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
 24. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
 25. Po mszy św. o 9.30 serdecznie zapraszamy na kawę ks. Orione w świetlicy w ogrodzie.
 26. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze Parafian i Bliskich: Mariannę Roman, Mariolę Kowalczyk i Danutę Zawadzką. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…