Ogłoszenia Parafialne 08.10.2023

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe dorosłych i młodzież o 17.15. Dzieci od poniedziałku do czwartku o 16.30.
 2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie.
 3. W czwartek 64 osoby przyjęły sakrament bierzmowania. Dziękujemy ks. Michałowi i ks. Damianowi oraz wszystkim animatorom zaangażowanym w przygotowanie do tej uroczystości. Rozpoczynamy nowy nabór kandydatów do sakramentu bierzmowania. Formularz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na parafialnym Facebooku. Prosimy o wypełnienie formularza internetowego oraz pobranie formularza w wersji papierowej i dostarczenie wypełnionego do kancelarii parafialnej do 18 października. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów we wtorek 24 października po mszy św. wieczornej.
 4. Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca podczas mszy o 18.00 modlitwa w intencji rodzin, które pożegnały swoich Bliskich w ostatnim czasie.
 5. Dzisiaj zapraszamy osoby niepełnosprawne z rodzinami na Mszę św. o 16.00.
 6. Za Tydzień XXIII Dzień Papieski pod hasłem ”CYWILIZACJA ŻYCIA” dedykowany pamięci i budowaniu żywego pomnika św. Jana Pawła II. Z tej okazji co roku można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w naszej diecezji.
 7. W Dniu Papieskim w kościele katedralnym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna. Po Mszy św. będzie spektakl słowno-muzyczny Zamek Wewnętrzny na podstawie słów św. Teresy od Jezusa przygotowany przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Informacje na plakacie
 8. Za tydzień adoracja NS z uwielbieniem i modlitwą uzdrowienie po mszy św. o 18.00.
 9. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I komunii świętej odbędzie się we wtorek 17 października o 18.45.
 10. W TYM TYGODNIU obchodzimy: W poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, we wtorek bł. Angeli Truszkowskiej, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
 11. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
 12.  W piątek 13 X Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski i procesja ulicami parafii. Nie będzie różańca dla dzieci o 16.30.
 13.  W sobotę 14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców. Módlmy się również za zmarłych prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 15 X o 11.00 w ich intencji.
 14.  Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji do 17.00.
 15.  W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
 16.  Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii w godzinach otwarcia i w niedziele po każdej mszy św. oprócz 18.00.
 17. Dziękujemy grupie czcicieli Jezusa Eucharystycznego za kolejną adorację nocną w I piątek miesiąca do soboty rano.
 18.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
 19. Parafia katedralna św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 14 października z okazji 45. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii parafialnej przy katedrze.
 20.  Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Krystynę Strzelbicką i Przemysława Woźniaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…