Ogłoszenia Parafialne 23.07.2023

 1. Z woli Ojca Świętego Franciszka w tym roku dzisiaj 23 lipca obchodzimy Światowy Dzień Dziadków
  i Osób Starszych.
  Módlmy się za tych, którzy są często stróżami tradycji rodzinnych w naszych domach.
  Z tej okazji dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i zachowanie świata od wojny.
 3. Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codzienną relację z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy za wszelkie miłe pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
 4. Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedziele i 15 sierpnia: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
 5. Dzisiaj modlimy się w intencji kierowców i uczestników ruchu drogowego i po każdej mszy św. błogosławimy pojazdy wokół kościoła. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, aby życzliwie i wielkodusznie wziąć udział w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje na www.miva.pl.
 6. W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek od 16.00 – 18.00; środa od 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartek nieczynna.
 7. W poniedziałek 24 wspomnienie św. Kingi, we wtorek 25 święto św. Jakuba Apostoła, w środę 26 wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę 29 wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik OPIEKUN.
 9. Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 10. We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych,
  a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
 11. W następna niedzielę 30 lipca będzie gościł w naszej parafii ksiądz z Afryki, który na wszystkich Mszach Świętych wygłosi homilię, a po zakończeniu Mszy św. można będzie wesprzeć ofiarami akcję prowadzoną przez Diecezję Kaliską i Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pt. Mój brat Pigmej. Jest to również pomoc dla szkoły i przedszkola w Kamerunie prowadzonej przez polską misjonarkę Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej gdzie uczą się dzieci Pigmejów.
 12. Fundacja Abba Pater organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada
  12 festiwal pod wezwaniem „Ojcze nasz” w dniach 4-6 sierpnia br. w naszym kościele a Mszy św. w niedzielę 6 sierpnia o 17.00 będzie przewodniczył biskup Łukasz Buzun. Szczegóły programu znajdują się na plakatach i stronie abbapater.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.
 13. W pierwszy czwartek sierpnia z sanktuarium św. Józefa po mszy św. o 18.00 wyruszy procesja różańcowa do naszej parafii. Zakończenie Apelem Jasnogórskim w naszym kościele. Zapraszamy do licznego udziału w procesji różańcowej od Józefa do Matki Kościoła.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. W ubiegłą niedzielę zebrano 1510 zł. na organizacje grupy pielgrzymkowej z naszej parafii na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisów przez formularz internetowy. Do skrzynek w wejściu do kościoła można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Cudowny Obraz Jasnogórski.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Bliskich i Parafian. Agnieszkę Głuchowską, Zdzisława Kiblera, Władysława Kuźbika, Helenę Maćczak, Andrzeja Janowieckiego i Teresę Plota oraz w Zduńskiej Woli ks. profesora Leonarda Pawlaka FDP. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…