Ogłoszenia Parafialne 30.07.2023

 1. Wakacyjny to również dla wszystkich czas doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codzienną relację z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy za wszelkie miłe pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
 2. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i zachowanie świata od wojny.
 3. Msze święte dzisiaj i sierpniu są odprawiane w niedziele i 15 sierpnia: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
 4. W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
  po południu od 16.00 – 18.00
  ; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 – 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
 5. We wtorek 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku.
 6. Jutro w poniedziałek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. 1 sierpnia we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek 4 św. Jana Marii Vianney’a.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. O 18.00 Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa. Ks. Biskup Damian serdecznie zaprasza do udziału szczególnie naszą parafię i dekanat kaliski II. Rozpoczęcie spotkania o 17.00. Informacje na plakatach. Około 20.00 wyruszy procesja różańcowa od św. Józefa do Opatrzności. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy. Informacje na plakacie.
 9. Zachęcamy do spowiedzi z okazji początku miesiąca.
 10.  W pierwszą sobotę 6 sierpnia  zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 i następnie różaniec o 17.00 w dolnym kościele.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – nowy numer OPIEKUNA.
 12. Fundacja Abba Pater organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada
  12 festiwal pod wezwaniem „Ojcze nasz” w dniach 4-6 sierpnia br. w naszym kościele a Mszy św. w niedzielę 6 sierpnia o 17.00 będzie przewodniczył biskup Łukasz Buzun. Szczegóły programu znajdują się na plakatach i stronie abbapater.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji. W tych dniach ze względów organizacyjnych msze św. parafialne będą odprawiane w dolnym kościele.
 13. Zachęcamy do zapisywania się na Kaliską Pielgrzymkę w ramach naszej Oriońskiej Biało – Żółtej. W skrzynkach przy wyjściu z kościoła można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. Za tydzień I niedziela miesiąca i można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na cele remontowe w parafii.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Zenona Chrostka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…