Ogłoszenia Parafialne 16.07.2023

 1. Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i tych, którzy
  w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy za wszelkie miłe pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
 2. Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedziele i 15 sierpnia: o 7.00; 9.30; 11.00
  i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30
  . Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
 3. W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 – 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna. Nieczynna również 15 sierpnia
 4. Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca dzisiaj zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na mszy św. o 9.30. Po mszy św. wieczornej adoracja NS i modlitwa o pojednanie, uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele.
 5. W tym tygodniu w sobotę 22 lipca patronuje nam św. Maria Magdalena.
  W niedzielę 23 będziemy się modlić w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Po każdej mszy św. będzie błogosławienie pojazdów wokół kościoła. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, w czasie którego jesteśmy zaproszeni do życzliwego i wielkodusznego udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje dalsze
  na stronie www.miva.pl.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne. Nowy numer Skarbca Matki Kościoła będzie w sierpniu.
 7. Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
 9. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 10. Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy przez strój.
 11. Dzisiaj Pielgrzymi z Oriońskiej Biało-Żółtej grupy pielgrzymkowej kwestują przed kościołem na rzecz organizacji grupy, a o 19.00 w świetlicy zapisy na pielgrzymkę.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ewę Olczak, Stanisława Kozłowskiego, Janinę Paczesną i Mariannę Sikorską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…