Ogłoszenia Parafialne 13.08.2023

 1. Dzisiaj podczas każdej mszy św. swoim świadectwem wiary dzieli się pani Marta Przybyła z Fundacji Adoramus Te Christe. Jej proces nawracania się i żywa relacja z Jezusem rozpoczęła się w wieku 30 lat, kiedy pierwszy raz uczestniczyła w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie również możliwość nabycia jej książki pt.: I dam wam serce nowe. Dzięki tej Fundacji Adoramus te Christe mieliśmy do wtorku 8 sierpnia wystawę o Cudach Eucharystycznych. Prosimy bardzo…
 2. W Wakacje pamiętajmy o relacji z Bogiem przez modlitwę, czytanie Biblii, uczestnictwo
  w niedzielnych i świątecznych mszach św. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają
  i wypoczywają w naszej parafii i tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy za wszelkie miłe pozdrowienia z różnych miejsc.
 3. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i zachowanie świata od wojny.
 4. W sierpniu jesteśmy zaproszeni do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia
  z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
 5. W środę 9 sierpnia po Mszy św. o 6.00 wyruszyła nasza Oriońska Biało-Żółta grupapielgrzymkowaw ramachtegorocznej 386 Kaliskiej i 32 Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pod hasłem „Człowiek drogą Kościoła. W dniach od 9-18 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do łączności i wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych pielgrzymów.
 6. Msze święte w sierpniu są odprawiane w niedziele o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W tygodniu
  o 7.00 i 18.00.
 7. Dzisiaj Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00, a po mszy św. wieczornej do procesji wokół kościoła.
 8. Za tydzień 20 sierpnia zapraszamy do adoracji NS i uwielbienia Jezusa Eucharystycznego,
  aby również modlić się o pojednanie, przebaczenie, uwolnienie i uzdrowienie po mszy św. o 18.00.
 9. Jutro 14 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek 17 wspomnienie św. Jacka,
  a we wtorek 15 uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Polecamy MB również naszą Ojczyznę. Z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa zbóż, owoców, ziół i kwiatów. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Za tydzień msza św. w intencji Ojczyzny o 9.30.
 10.  W odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego przewodniczącego KEP w tym dniu również będziemy łączyć się solidarnie w modlitwie i ofiarach powodzi na Słowenii. Po mszach  św. można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie i udzielenie pomocy.
 11. Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy tradycyjnie na mszę św. o 18.00 do modlitwy w intencji rodzin, które pożegnały swoich bliskich w ostatnim czasie.
 12. W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 – 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartek nieczynna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalny OPIEKUN.
 14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. W ramach diecezjalnej Akacji pt.: Mój brat Pigmej zebraliśmy 7418,30 zł.

W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Jerzego Grzegorowskiego, Henryka Kluszczyńskiego, Krystynę Ratajczak, Grażynę Kowalczyk
i Henrykę Pijańczyk
. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…