Ogłoszenia Parafialne 20.08.2023

 1. Bogu dziękujemy za szczęśliwie przeżytą pielgrzymkę na Jasną Górę naszym siostrom i braciom z Grupy Oriońskiej Biało Żółtej oraz księżom Andrzejowi, Damianowi i Sylwestrowi oraz nowicjuszom, którzy złożą pierwsze śluby zakonne na zakończenie nowicjatu 8 września.
 2. W sierpniu jesteśmy zaproszeni do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia
  z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
 3. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie.
 4. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a jeszcze udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo, jeśli mają takie życzenie.
 5. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy po mszy św. o 18.00 do adoracji NS i modlitwy o pojednanie i przebaczenie oraz o uwolnienie i uzdrowienie zdrowia i relacji.
 6. W sobotę, 26 sierpnia w Polsce będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej. To również patronalne święto prowincji zakonnej orionistów w Polsce. Polecajmy całą Rodzinę Oriońską w Roku Jubileuszu 100-lecia obecności w Polsce prosząc o powołania i pamiętając w modlitwach przez wstawiennictwo Maryi.
 7. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek 22 NMP Królowa, w czwartek 24 św. Bartłomiej Ap. a w 26 w sobotę NMP Częstochowska.
 8. Wszystkich jubilatów i solenizantów otaczamy życzliwością i modlitwą.
 9. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Wtygodniu o 7.00 i 18.00.
 10. W sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 – 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartek nieczynna.
 11. Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Ryszarda Kołodzieja, Janinę Skowrońską, Czesława Tylczyńskiego, Teresę Zielińska i Mariannę Kwiatkowską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…