Ogłoszenia Parafialne 06.08.2023

 1. W święto Przemienienia Pańskiego razem z Apostołami Piotrem, Jakubem i Janem wpatrujemy się z zachwytem w Piękno Boga Ojca Objawionego w Jezusie Chrystusie. Dzisiaj Trzeci dzień Festiwalu ABBA PATER o 17.00. w górnym kościele. Msza św.;. parafialna o 18.00 w kościele dolnym.
 2.  W sierpniu jesteśmy zaproszeni do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
 3. Wakacyjny to również dla wszystkich czas doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codzienną relację z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy za wszelkie miłe pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
 4. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i zachowanie świata od wojny.
 5. Msze święte w sierpniu są odprawiane w niedziele i 15 sierpnia: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
 6. W środę, 9 sierpnia po Mszy św. o 6.00 wyruszy nasza Oriońska Biało-Żółta grupa pielgrzymkowa w ramach tegorocznej 386 Kaliskiej i 32 Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pod hasłem „Człowiek drogą Kościoła. W dniach od 9-18 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych pielgrzymów. Dziękujemy również za wsparcie materialne naszej grupy pielgrzymkowej podczas kwesty przeprowadzonej 31 lipca. Zebraliśmy 1510 zł.
 7. Dziś do mszy wieczornej można składać do specjalnie oznakowanych puszek intencje, w których podczas drogi będą się modlić pielgrzymi i zaniosą je do tronu Maryi na Jasnej Górze, by kolejna pielgrzymka przyniosła jak największe owoce w życiu osobistym i dla dobra Kościoła Kaliskiego
 8. Istnieje możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, do Grupy Złotej, której spotkania odbywać się będą od 9 do 18 sierpnia, o godz. 20.30 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
 9. W tym tygodniu patronować nam będą: we wtorek 8 św. Dominik, w środę 9 św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein, 10 w czwartek św. Wawrzyniec diakon i męczennik, w piątek 11 św. Klara.
 10. W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 – 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 13. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można przed kościołem złożyć ofiarę na pokrycie kosztu nowej posadzki w dolnym kościele. Za tydzień taca przeznaczona na utrzymanie mediów diecezjalnych.
 14. Za tydzień 13 sierpnia podczas każdej mszy św. swoim świadectwem wiary dzielić się będzie Marta Przybyła z Fundacji Adoramus Te Christe. Jej proces nawracania się i żywa relacja z Jezusem rozpoczęła się w wieku 30 lat, kiedy pierwszy raz uczestniczyła w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie również możliwość nabycia jej książki pt.: I dam wam serce nowe. Dzięki tej Fundacji Adoramus te Christe mamy do wtorku, 8 sierpnia wystawę o Cudach Eucharystycznych.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Bliskich i Parafian: Ryszarda Jędrzejewskiego i Daniela Jędrzejczyka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…