Ogłoszenia Parafialne 11.06.2023

 1. W Oktawie Bożego Ciała podczas procesji wokół kościoła będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków
 2. Dziękujemy współbraciom orionistom, pani Marii zakrystiance, ministrantom oraz ich rodzeństwu i rodzicom, siostrze Edycie, rodzicom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, pocztom niosącym chorągwie, różaniec i figurę Matki Bożej Fatimskiej, siostrom i braciom ze wspólnot i grup parafialnym i wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie w transport elementów i budowanie 4 ołtarzy i całą organizację procesji Bożego Ciała. Policji za zabezpieczenie trasy procesji.
 3. W tym tygodniu we wtorek 13 czerwca Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec a po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła, 13 również wspomnienie św. Antoniego z Padwy, 14 wspomnienie bł. bpa Michała Kozala, 15 bł. Jolanty księżnej kaliskiej, w piątek 16 uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, w sobotę 17 wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. W uroczystość w piątek 16 czerwca można spożywać potrawy mięsne.
 4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia  pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa. Ks. Antoni zaprasza do wspólnej modlitwy we wtorek podczas mszy św. o 18.00.
 5. Dzisiaj o 16.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
 6. Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
 7. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 8. Msza św. o 9.00 w dolnym kościele dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania będzie po wakacjach. Zapraszamy na inne msze św. w parafii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną Kawę księdza Orione w świetlicy po mszy św. o 9.30.
 11. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Waldemara Kosowskiego, Czesława Ruda, Marię Olek, Wiktorię Góźdź i Jadwigę Mrozek. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…