Ogloszenia Parafialne 04.06.2023

 1. W czerwcu śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00.
 2. Podczas mszy św. o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu przeżywają Dzień Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez dzieci i ich rodziny. Nie ma mszy św. o 11.00. o 16.00 odbyła się Rocznica Pierwszej Komunii św.
 3. Dzisiaj zapraszamy do adoracji NS, uwielbienia i modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie po mszy św. o 18.00.
 4. Trwamy w ufnej i gorącej modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie.
 5. W dzisiejszą Uroczystość świętujemy Odpust Opieki św. Józefa..
 6. W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i o 16.00 za parafian z procesją do 4 ołtarzy ulicami Parafii.
 7. W liturgii jutro wspominamy św. Bonifacego.
 8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia  pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 9. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca na mszę św. o 16.00 zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny.
 10. Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
 11. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 12. Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.00 w dolnym kościele.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i biuletynie parafialnym.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 17 czerwca 2023. Szczegóły na plakacie.
 15. W środę o 19.00 zapraszamy członków grup i wspólnot parafialnych do przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Ołtarz pierwszy przygotowują ministranci z rodzeństwem i rodzicami oraz kandydaci do bierzmowania i młodzież. Ołtarz drugi przygotowuje parafialna grupa Oriońskiego Ruchu Świeckiego i Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca. Ołtarz trzeci przygotowują wspólnoty neokatechumenalne. Ołtarz czwarty wspólnoty Maryjne Żywego Różańca, Margaretka, Grupa Radia Maryja.
 16. Zapraszamy dziewczynki rocznicowe i komunijne i wszystkie chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Wiernych zachęcamy do przynoszenia kwiatów na procesję.
 17. Dziękujemy osobom za poświęcony czas Jezusowi w NS na kolejnej nocnej Adoracji w pierwszy piątek miesiąca.
 18. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 19. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na cele remontowe w naszym kościele.
 20. Siostry orionistki z Madagaskaru serdecznie dziękują za spotkania w naszym kościele, wspólną modlitwę i złożone ofiary na misję na Madagaskarze w wysokości 4477,50 zł.
 21. W poniedziałek i wtorek Adoracji nie będzie z powodu remontu posadzki w wejściu do kaplicy.
 22. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian
  i Bliskich: Ryszarda Habelskiego, Janinę Janik i Wandę Maciejewską. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…