Ogłoszenia Parafialne 28.05.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codziennie o 17.30, a dzisiaj o 17.15 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie zakonnym.
 2. Trwamy w ufnej i gorącej modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie.
 3. Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu przeżywają Dzień Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez dzieci i ich rodziny. Nie ma mszy św. o 11.
 4. W niedzielę 4 czerwca Pierwsza komunia św. dzieci ze SP 4. Spowiedź dla dzieci z SP 4 w piątek o 16.30. Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z SP 4, 7, 14 i 18 o 16.00. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 16.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do spowiedzi kilka dni wcześniej.
 5. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i czas przyjęcia komunii św. i spowiedzi wielkanocnej.
 6. Jutro odpust Matki Kościoła o 18.00. Po procesji festyn rodzinny w ogrodzie przy świetlicy. Podczas mszy św. usłyszymy świadectwo sióstr orionistek z Madagaskaru i po mszy św. można będzie złożyć ofiarę na misje na Madagaskarze.
 7. Prosimy o kontakt w sprawie zamówionej intencji na dzień 4 czerwca 2023 o 11.00. intencja będzie odprawiona o 9.30.
 8. Od czwartku 1 czerwca Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewali po mszy św. o 18.00.
 9. W liturgii w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę 31 święto Nawiedzenia NMP, 1 czerwca w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę 3 wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.
 10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 11. W czwartek 1 czerwca w Dzień Dziecka módlmy się za dzieci, aby codziennie uczyły się dobra i miłości.
 12. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józefa modlitwa o poszanowanie życia i msza św. o 18.00 transmitowana przez Radio Maryja i TV TRWAM. W tym dniu jest również święto Jezusa Chrystusa najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 13. W niedzielę 4 czerwca będziemy świętować Odpust Opieki św. Józefa.
 14. W pierwszy piątek kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych w domach. W sobotę zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 a następnie o 17.00 będzie odmówiony różaniec i nabożeństwo pierwszej soboty.
 15. Zachęcamy do Adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie po mszy św.
  o 7.00 do mszy św. o 18.00. W pierwszy piątek Adoracja Nocna. Zapisy w Internecie i na liście w zakrystii.
 16. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 17. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.00 w dolnym kościele.
 18. Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej. W zeszłą niedzielę dzieci na wyjazd wakacyjny zebrały 1575,01 zł.
 19. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 20. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje remontowe w parafii. Aktualna informacja o wykonanych pracach remontowych jest w gablocie przy kościele.
 21. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Stanisława Jędrzejczaka, Halinę Gaweł, Władysława Wolickiego, Andrzeja Borowskiego i Leonarda Sergiejew. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…