Ogłoszenia Parafialne 18.06.2023

 1. W czerwcu zapraszamy do śpiewaniu Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o 18.00.
 2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i zachowanie świata od wojny.
 3. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki podczas procesji w Oktawie i rodzicom oraz siostrze Edycie za pomoc i wszystkim, którzy przynosili płatki kwiatów na procesję.
 4. W środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, a w piątek 23 czerwca – 151 rocznica urodzin św. Alojzego Orione. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj po mszy św. o 9.30 na kolejny raz organizowaną przez lokalną koordynację Oriońskiego Ruchu Świeckiego Kawę Ks. Orione w świetlicy. Również w piątek, 23 czerwca – Dzień Ojca i będziemy modlić się w intencji ojców, aby brali wzór z Ojca naszego w Niebie, a zmarli niech dostąpią przebaczenia win i cieszą się chwałą Nieba na wieki. W sobotę 24 będziemy obchodzić uroczystość narodzenie św. Jana Chrzciciela.
 5. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Błogosławieństwa Bożego.
 6. Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
 7. W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę i chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu oraz na próbę scholii dziecięcej do śpiewania podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
 9. Zapraszamy Duszpasterzy i asystę kościelną oraz wszystkich czcicieli Serca Jezusowego wraz z całą parafią na Uroczystość Odpustową Najświętszego Serca Pana Jezusa, która odbędzie się dzisiaj u jezuitów. Procesja do św. Józefa wyruszy po mszy św. o 16.00. Zakończenie błogosławieństwem NS około 18.00.
 10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 11. Za tydzień w niedzielę 25 czerwca po mszy św. o 12.30. zostanie poświęcona druga część tablicy pamiątkowej budowniczych naszego kościoła.
 12. W kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2024.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Jana Marciniaka i Irenę Marchwicką. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…