Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024

 1. Zakończyliśmy Tydzień Biblijny i dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach.
 2. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i zachowanie świata od wojny.
 3. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić 23 kwietnia uroczystość
  św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek 25 święto św. Marka Ewangelisty.
 4.  Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy życzenia
 5. Dzisiaj po mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii św.
 6. Od jutra przez 3 dni rekolekcje szkolne będą mają dzieci i młodzież szkolna. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
 8. W sobotę o 10.00 zapraszamy na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 9. Kaliskie Stowarzyszenie Nauka z Kulturą zaprasza na kiermasz ciast przed kościołem, który odbędzie się po mszach świętych o 9.30; 11.00 i 12.30 w przyszłą niedzielę
  28 kwietnia. Zbiórka ofiar z kiermaszu jest przeznaczona na remont świetlicy Domu Dziecka nr 2 w Kaliszu. Zapraszamy do udziału w naszej zbiórce, aby razem stworzyć dla dzieci miejsce pełne marzeń i możliwości rozwoju.
 10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób
  i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 11. Do środy 24 kwietnia możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane tego dnia o 13.00. Pozyskane finanse pomogą siostrom pracującym na misjach. Informacja na plakacie.
 12. W każdą 3 środę miesiąca w KALISZU o 17.15 przed pomnikiem św. Jana Pawła II odbywa się modlitwa różańcowa wynagradzająca grzech aborcji. Najbliższa modlitwa 15 maja. Zapraszamy.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Miladę Baranek, Helenę  Sołtysiak i Józefa Kmieć. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Dzisiaj w liturgii towarzyszą nam śpiewacy z Ukrainy. Prosimy o parę słów…