Ogłoszenia Parafialne 02.07.2023

 1. Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości i Obecności. Pamiętajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje jubileusze, imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzisiaj modlimy się o dobre urodzaje.
 2. Dziś po Mszy św. o 11.00 dzieci i młodzież ze Świetlicy i Parafii  wyruszą z ks. Damianem na Oriońskie Wakacje z Bogiem w Tatrach. Otoczmy ich modlitwą.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli  „Wakacje z Bogiem” podczas kwesty. O wszystkich Dobrodziejach uczestnicy będą pamiętać w modlitwie podczas całego wyjazdu, a szczególnie podczas Mszy św.
 4. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie o zachowanie świata od wojny.
 5. Msze św. w lipcu i sierpniu i 15 sierpnia są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
 6. W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić: jutro w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza Apostoła, w czwartek, 6 wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, w sobotę, 8 św. Jana z Dukli.
 7. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 – 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
 8. Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
 9. Dzisiaj możemy wesprzeć ofiarami do puszek remont Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie prowadzonego przez orionistów, w którym kolejny raz wybuchł pożar.
 10. Prawce remontowe i inwestycyjne w naszej parafii możemy wesprzeć w kolejną niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
 12. W kancelarii można zamawiać intencje na rok 2024.
 13. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii mimo trudności finansowych wielu z nas. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Edmunda Falszewskiego, Stanisławę Urbaniak, Krzysztofa Szewczyka i Hieronimę Chmielewską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…