• Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024
  1. Zakończyliśmy Tydzień Biblijny i dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach.
  2. Trwamy w ufnej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i zachowanie świata od wojny.
  3. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić 23 kwietnia uroczystość
   św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek 25 święto św. Marka Ewangelisty.
  4.  Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy życzenia
  5. Dzisiaj po mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii św.
  6. Od jutra przez 3 dni rekolekcje szkolne będą mają dzieci i młodzież szkolna. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  8. W sobotę o 10.00 zapraszamy na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
  9. Kaliskie Stowarzyszenie Nauka z Kulturą zaprasza na kiermasz ciast przed kościołem, który odbędzie się po mszach świętych o 9.30; 11.00 i 12.30 w przyszłą niedzielę
   28 kwietnia. Zbiórka ofiar z kiermaszu jest przeznaczona na remont świetlicy Domu Dziecka nr 2 w Kaliszu. Zapraszamy do udziału w naszej zbiórce, aby razem stworzyć dla dzieci miejsce pełne marzeń i możliwości rozwoju.
  10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób
   i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  11. Do środy 24 kwietnia możemy gromadzić elektro śmieci i składować je na tyłach domu zakonnego, które zostaną zabrane tego dnia o 13.00. Pozyskane finanse pomogą siostrom pracującym na misjach. Informacja na plakacie.
  12. W każdą 3 środę miesiąca w KALISZU o 17.15 przed pomnikiem św. Jana Pawła II odbywa się modlitwa różańcowa wynagradzająca grzech aborcji. Najbliższa modlitwa 15 maja. Zapraszamy.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Miladę Baranek, Helenę  Sołtysiak i Józefa Kmieć. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
  14. Dzisiaj w liturgii towarzyszą nam śpiewacy z Ukrainy. Prosimy o parę słów…
 • Ogłoszenia Parafialne 14.04.2024
  1. Trzecią niedzielę wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogą i życiem każdego z nas. Słowo Boże jest źródłem odnowy i ewangelizacji każdej rodziny i naszej wspólnoty parafialnej. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Kościele Katolickim.
  2. Po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji NS i modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.
  3. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej.
  4. Dzisiaj o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
  5. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności
  6. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę ks. Orione do świetlicy w ogrodzie po mszy św. o 9.30.
  7. Spotkanie rodziców dzieci przed I komunią św. w środę 17 kwietnia o 18.45.
  8. Za tydzień 21 kwietnia Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy Tydzień Modlitw i Powołania do służby Bożej w Kościele.
  9. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  10. W niedzielę 21 kwietnia po mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii św.
  11. Serdecznie zapraszamy wszystkie Wspólnoty i Grupy Parafialne na spotkanie Wielkanocne w świetlicy w sobotę 27 kwietnia o 15.00.
  12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  13. Do 21 kwietnia na tyłach domu zakonnego od strony ogrodu możemy składować elektrośmieci. Informacje na plakacie.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Alinę Smulską, Ewę Krzyżaniak, Karola Pawlaka, Alinę Korpik i Mariannę Kraszewską. Pomódlmy się za nich oraz rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 • Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024 r.
  1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny – Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Miłosierdzie między ludźmi jest owocem mocy Słowa Bożego
   i Sakramentów, które uczą nas uczestniczyć we wspólnocie Kościoła i naszej parafii jako siostry i bracia.
  2. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym.
  3. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej.
  4. Święto Miłosierdzia Bożego to Święto Caritas – Dzień Dobra. Rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.
  5. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę
   ks. Orione do świetlicy w ogrodzie 14 kwietnia po mszy św. o 9.30.
  6. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. U sióstr karmelitanek
   na Niedźwiadach o 18.30 rozpocznie się Nowenna 9 miesięcy. Informacja
   na plakacie.
  7. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy życzenia.
  8. Spotkanie rodziców dzieci przed I komunią św. w środę 17 kwietnia o 18.45.
  9. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania we wtorek,
   9 kwietnia o godz. 18.30 w świetlicy.
  10. Za tydzień o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
  11. Również za tydzień po mszy św. o 18.00 wystawienie NS, adoracja i modlitwa
   o uzdrowienie i uwolnienie.
  12. W sobotę 13 kwietnia o 17.15 Różaniec Fatimski.
  13. We wtorek o 17.15 różaniec za zmarłych, w środę o 17.15 nabożeństwo
   ku czci Matki Kościoła.
  14. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku oraz w gablocie przy kościele.
  15. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Leonardę Przybył, Wojciecha Baranowskiego, Ryszarda Kotkowskiego, Lecha Krawczyka, Elżbietę Borowicz i Zenona Chojnackiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 31.03.2024
  1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Życzymy naszym Parafianom, Przyjaciołom, Gościom i Bliskim najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
  2. Dziękujemy za wszystkie skierowane słowa życzeń i wszystko co dobre odwzajemniamy.
  3. Celebracja Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę. W tym czasie każdego dnia celebrujemy wydarzenia wielkanocne. Msze dziś w Niedzielę o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Jutro
   w Poniedziałek Wielkanocny o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00
   . Msza św. w intencji małżeństw przeżywających rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa o 12.30.
  4. Oktawa Wielkanocy zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił papież św. Jan Paweł II.
  5. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy codziennie o 15.00 w górnym kościele przy Bożym Grobie.
  6. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej.
  7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy, w czasie Triduum Paschalnego. Księżom za posługę sakramentu spowiedzi, święcenie pokarmów, współbraciom księżom i bratu Pawłowi
   za Liturgie, ministrantom za służbę podczas liturgii, panu Adamowi i wszystkim zaangażowanym w pracę w przygotowanie Bożego Grobu, scholii – rodzinie Ani i Jackowi
   z Esterą, Sarą i Jakubem, panu organiście Piotrowi z córką Weroniką, oraz Iwonie, Kasi, Gosi, Iwonie i Ryszardowi za prowadzenie śpiewu, pani Marii zakrystiance za troskę o wystrój świątyni i przygotowanie Ciemnicy. Bóg zapłać!
  8. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby samotne, starsze i nie tylko na kawę ks. Orione
   do świetlicy w ogrodzie w dniu 14 kwietnia po mszy św. o 9.30.
  9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
  10. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy w sanktuarium św. Józefa, a piątek odwiedziny  chorych, w sobotę
   o 9.30 msza św. ku czci NSNMP i nabożeństwo pierwszej soboty.
  12. Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (klasztor Karmelitanek Bosych)
   w Niedźwiadach k. Kalisza zaprasza do udziału w 9-miesięcznej Nowennie do Maryi rozwiązującej węzły. Będzie to duchowe przygotowanie do obchodu 170. rocznicy ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nowenna rozpocznie się 08 kwietnia Mszą św.
   w kaplicy klasztoru Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach o godz. 18.30. W ramach Nowenny spotkania będą odbywały się każdego ósmego dnia miesiąca od kwietnia do grudnia br.
  13. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii, pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek
   o 18.00.
  14. Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na spłatę inwestycji w kościele.
  15.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Józefa Milewskiego, Zuzannę Streflik i Eugenię Błaszczyk. Rodzinie
   i Bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 24.03.2024
  1. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy
   i z tej okazji odbywa się poświęcenie palm.
  2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej.
  3. W środę 27 marca Kaliska Noc Konfesjonałów. W naszym kościele spowiedź od 19.00 do 23.00.
  4. W Święte Dni Triduum Paschalnego przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
  5. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o 18.00. W katedrze o 10.00 odbywa się msza św. Krzyżma.
  6. WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o 7.00 przy Ciemnicy. O 11.00 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. O 15.00 w Godzinie Śmierci naszego Pana zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy .Nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Wieczorem zgromadzimy się na Liturgii Męki Pańskiej o 18.00. O 21.00 odśpiewamy po raz ostatni w tym roku Gorzkie Żale.
  7. WIELKA SOBOTA. Czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz,
   do którego można będzie składać świąteczne dary i ofiary dla ubogich.
  8. WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
  9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
  10. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
   O 12.30
   Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  11. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.
  12. Z racji Wielkiego Tygodnia liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeniesiona
   na poniedziałek 08 kwietnia.
  13. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
  14. Jutro 25 marca przypada 32. rocznica powstania Diecezji Kaliskiej. A 27 marca 3. rocznica ingresu biskupa Damiana Bryla do kaliskiej katedry.
  15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 26 marca o 18.30 w świetlicy.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dwutygodnik diecezjalny Opiekun i nasz Skarbiec Matki Kościoła oraz przed kościołem broszurę o poznaniu Boga.
  17. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  18. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
  19. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  20. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  21. Można przynosić do kancelarii i kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
  22. Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na inwestycje nowych ławek w kościele dolnym.
  23. Dnia 26 marca przypada rocznica śmierci bpa Teofila Wilskiego, a w minionym tygodniu pożegnaliśmy
   i odprowadziliśmy na cmentarze naszych parafian i Bliskich: Mariannę Gręda, Walentego Dymalskiego
   i Annę Bazela.
   Polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 17.03.2024
  1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek – Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 17.00 parafialna z udziałem dzieci ulicami parafii wokół kościoła. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia.
  3. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie
  4. Dzisiaj po mszy św. o 18.00 przed Jezusem Eucharystycznym zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
  5. We wtorek uroczystość św. Józefa.
  6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
  7. Od 16 do 24 marca trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna jest odprawiana przed zakonczeniem kazdej mszy św.
  8. We wtorek o 17.15 różaniec za zmarłych a w środę o 17.15 nabożeństwo do Matki Kościoła.
  9. W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy chłopców, aby za zgodą rodziców zechcieli być ministrantami. Również o 10.00 spotkanie i próba scholii dziecięcej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
  11. Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. św. odbędzie się w środę 20 marca o 18.45.
  12. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  13. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
  14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  15. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  16. W naszej parafii zakończyliśmy kolędę, która trwała od 27 grudnia 2023 do 2 marca 2024, czyli 52 dni kolędowania. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie, wspólną modlitwę, rozmowy, wzajemne zrozumienie i złożone ofiary, które są częścią budżetu parafii. Zebraliśmy 106 tysięcy zł. Ofiary zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie kościoła i domu zakonnego oraz  spłatę zaległych zobowiązań z inwestycji i remontów. Ewidencja naszej parafii obejmuje 6728 kartotek, czyli mieszkań rodzin, małżeństw i osób samotnych mieszkających na terenie parafii. Odwiedziliśmy 2656 mieszkania, co stanowi 39,48 % całości. Dla porównania w roku 2023 odwiedziliśmy 41,56 % z całej liczby mieszkań. Nadal jest dosyć duża liczba mieszkań zajętych przez uciekinierów przed wojną na Ukrainie, którzy wśród nas znaleźli schronienie. Z myślami o przemijaniu życia ludzkiego co roku stwierdzamy, że jakaś osoba zmarła, a jeszcze rok temu spotkaliśmy się podczas kolędy. Wielką radość sprawiają nieliczne młode małżeństwa i rodziny z małymi dziećmi, którzy w ostatnim czasie zamieszkali w naszej parafii i wyrazili zgodę i chęć, aby zapisać się jako parafianie. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa w oczekiwaniu na wspólne spotkania w następnej kolędzie.
  17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Andrzeja Grzyb, Gabryelę Szott i Hieronima Tronickiego. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 • Ogłoszenia Parafialne 10.03.2024
  1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci na 16.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
  2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi od niedzieli do wtorku ks. Piotr Baran, nasz współbrat orionista z Warszawy, którego serdecznie witamy. W poniedziałek
   i wtorek msze święte z nauką rekolekcyjną o 7.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Do spowiedzi rekolekcyjnej zapraszamy w poniedziałek i wtorek przed każdą mszą św. Informacja na plakacie.
  3. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie
  4. Trwa Nowenna ku czci św. Alojzego Orione przed dniem świętem 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. W piątek 15 marca rozważania Drogi Krzyżowej o 17.15 poprowadzą członkowie ORŚ.
  5. W sobotę od 16 do 24 marca rozpczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna bezie przed zakonczeniem mszy św. o 18.00.
  6. Jutro podczas mszy św. o 18.00 będziemy się modlić za osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich Kochanych i Bliskich. W środę 13 Dzień Fatimski. Zapraszamy
   na Różaniec o 17.15.
  7. Za tydzień po mszy św. wieczornej przed Jezusem Eucharystycznym możemy uczestniczyć w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
  8. Zapraszamy dzisiaj o 16.00 na mszę św. dla osoby niepełnosprawne i ich rodziny.
  9. Za tydzień w niedzielę 17 marca imienny obchodzi ks. Zbigniew Okulus, który posługuje w naszej parafii. Solenizanta otoczymy modlitwą na mszy św. o 9.30 i złożymy mu życzenia.
  10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza nowy dwutygodnik diecezjalny Opiekun.
  12. Spotkanie rodziców dzieci przed I kom. św. odbędzie się w środę 20 marca o 18.45.
  13. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
  14. W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
  15. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  16. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Macieja Jarnuszkiewicza, Urszulę Urbańską, Helenę Ślusarską, Janinę Tylczyńską, Aleksandra Wojtulewicza i Irenę Pawłowską. Polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 03.03.2024
  1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.
  2. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
  3. Od dzisiaj (3 marca) rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Alojzego Orione przed dniem 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 15 marca o 17.15.
  4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.30 kawa ks. Orione w świetlicy
  5. W najbliższy piątek rozważania drogi krzyżowej o 17.15 poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.
  6. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
  7. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi od niedzieli do wtorku ks. Piotr Baran, nasz współbrat orionista z Warszawy.
  8. Również za tydzień o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
  9. Jutro, 4 marca święto św. Kazimierza królewicza.
  10. W piątek, 8 marca otoczmy modlitwą za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy wszystkie kobiety.
  11. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
  12. Księża Jezuici zapraszają na rekolekcje Ignacjańskie w ciągu życia. Informacja na plakacie.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
  14. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
  15. Zachęcamy chętnych Parafian i Gości do zgłaszania się do scholii muzycznej, która będzie śpiewała na Triduum Paschalnym. Prosimy zgłaszać się do pani Anny Maleńczyk. Telefon podany w biuletynie Skarbiec Matki Kościoła, lub zgłosić się osobiście po mszach św. o 9.30 do zakrystii.
  16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  17. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
  18. W ramach pomocy świątecznej prosimy o dary dla ubogich; dary można zostawiać w kościele lub w kancelarii w godzinach otwarcia.
  19. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie możemy złożyć do puszek ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Aktualnie trwa spłata instalacji fotowoltaicznej.
  20. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu
  21. W sobotę, 2 marca zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Za dwa tygodnie zostanie przedstawiona statystyka odwiedzin duszpasterskich.
  22. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian: Jolantę Olczak, Stefana Szewczyka, Jana Włodarczyka i Stanisława Chlasta. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 25.02.2024
  1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00 i 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne będą od 4 niedzieli W. Postu.
  2. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
  3. W niedziele 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie. Również ORŚ poprowadzi rozważanie Drogi Krzyżowej 1 i 8 marca o 17.15.
  4. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 4 niedzieli W. Postu 10, 11 i 12 marca.
  5. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
  6. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 i następnie msza św. o 16.30. W tym dniu księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według ustaleń.
  7. W pierwszą sobotę zapraszamy na mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 9.30 i różaniec.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
  9. W sobotę 2 marca odbędzie się III Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Józefa. Początek o 9.30. Szczegóły na plakacie.
  10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  11. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci.
  12. Dzisiaj w drugą niedzielę W. Postu – Niedziela Ad Gentes. Tradycyjnie i solidarnie możemy wesprzeć misjonarzy modlitwą, postem i ofiarami złożonymi do puszek przy wychodzeniu z kościoła.
  13. Za tydzień I niedzielę miesiąca i zbiórka do puszek na cele remontowo inwestycyjne
  14. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  15. W niedzielę 3 marca kawa św. Alojzego. Serdecznie zapraszamy.
  16. Za tydzień w naszej parafii siostry nazaretanki z Kalisza będą zapraszać rodziców i dzieci do szkoły.
  17. W tym tygodniu w sobotę zakończymy w parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Zasadniczo odwiedzamy mieszkania, w których rok temu była kolęda. Gdyby ktoś nowy lub po jakimś czasie zechciał przyjąć kolędę to prosimy oznaczyć mieszkanie lub powiadomić przez kancelarię parafialną lub sąsiadów. W mieszkaniu prosimy w miarę możliwości przygotować stół, biblię, krzyż, świece i kropidło z wodą święconą.
  18. Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach:

  Poniedziałek 26 lutego ul. Podmiejska 5, 7 i 9

  Wtorek 27 lutego ul. Podmiejska 11 i 15

  Środa 28 lutego – ul. Podmiejska 17 i 19

  Czwartek 29 lutego ul. Widok 89 i 91

  Pierwszy Piątek 1 marca – bez kolędy

  Sobota 2 marca od. 10.00 ul. Widok 93 i kolęda dodatkowa. Zapisy w kancelarii parafialnej.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ewę Frątczak, Danutę Łękowską, Stanisława Białczaka, Kazimierę Konsztowicz, Janinę Filipiak, Stanisławę Annę Grzesiak, Józefa Danielewskiego i Krzysztofa Szczepaniaka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 18.02.2024
  1. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczęliśmy Wieli Post.
  2. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej osoby starsze i schorowane o 11.00, dorosłych i młodzież o 17.15, dzieci po feriach od 8 marca na 16.30. Na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne będą od 4 niedzieli W. Postu.
  3. Dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Kalisza. Początek o 14.00 u jezuitów. Jako Parafianie poniesiemy Krzyż od Ststacji Pierwszej.
  4. Przełożony Generalny orionistów ogłosił, aby w Zgromadzeniu i całej Rodzinie Oriońskiej przeżywać Rok Maryjny w dniach od 11 lutego do 20 listopada 2024. Wydarzenie to wynika z faktu, że 30 lipca 2024 przypada setna rocznica ogłoszenia przez Księdza Orione, że “Mater Dei” Matka Boża to tytuł własny, pod jakim ma być czczona Maryja w Małym Dziele:
  5. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojen w Ukrainie i Ziemi Świętej i pokój na świecie.
  6. Dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom w szkolnictwie życzymy radosnego i bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii.
  7. W czwartek 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła
  8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
  9. Za tydzień 25 lutego po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji NS, uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie na duszy i ciele.
  10. Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. o 12.30. Z racji na trwającą wizytę duszpasterską (tzn. kolędę) następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 12-stego marca br. o godz. 18.30 w budynku Świetlicy.
  11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń.
  13.  Za tydzień 25 lutego niedziela „Ad gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i można będzie wspsprzec ofiarą do puszki na utrzymanie polskich misjonarzy.
  14. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  15. W parafii trwa tradycyjna kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się ze spotkań, wspólnej modlitwy i wzajemnego umocnienia na drodze wiary. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. Nie zawsze ksiądz chodzi z ministrantem, dlatego duszpasterz zasadniczo odwiedza mieszkania, w których rok temu była kolęda. Gdyby ktoś nowy lub po jakimś czasie zechciał przyjąć kolędę to prosimy oznaczyć mieszkanie lub powiadomić przez kancelarii parafialną lub sąsiadów. W mieszkaniu prosimy w miarę możliwości przygotować stół, biblię, krzyż, świece i kropidło z wodą święconą.
  16. Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach:

  Poniedziałek 19 lutego ul. Górnośląska 61 i 61A

  Wtorek 20 lutego ul. Górnośląska 63 i 67

  Środa 21 lutego – ul. Górnośląska 63A, 65 i 69

  Czwartek 22 lutego ul. Górnośląska 73 i 75

  Piątek 23 lutego ul. Górnośląska 77 i 79

  Sobota 24 lutego ul. Górnośląska 83 oraz ul. Polna 2A, 2B i od 13 do 21

  Poniedziałek 26 lutego ul. Podmiejska 5, 7 i 9

  W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Janusza Augustyniaka, Krystynę Kołda i Iwonę Rosińską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia archiwalne