• Ogłoszenia Parafialne 3.12.2023
  1. W I niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.Nieustannie w swoim życiu odkrywajmy moc Słowa Bożego w Biblii oraz życia spowiedzią, Eucharystią i przyjmowaną komunią św., które przemieniają nasze życie osobiste, sąsiedzkie, rodzinne, parafialne i społeczne.
  2. Od jutra zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorek i czwartek o 16.30. Msze św. w dolnym kościele w dni powszednie
   o 6.30 i 18.00 i w niedziele o 7.00 i 18.00.
  3. Trwamy w modlitwie o zaprzestanie wojny na Ukrainie i Ziemi Świętej oraz o pokój na świecie.
  4. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać od niedzieli 10 grudnia do wtorku 12 grudnia.
  5. W tym tygodniu wspominamy jutro 4 grudnia św. Barbarę, 6 św. Mikołaja, 7 św. Ambrożego. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy do modlitwy podczas Godziny Łaski o 12.00.
  6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  7. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  8. W pierwszy czwartek w sanktuarium św. Józefa modlitwa o poszanowanie życia. W naszym kościele w każdy czwartek po mszy św. o 18.00 zachęceni przez biskupa ordynariusza Damiana Bryla modlimy się przed NS modlitwą do Przenajświętszej Krwi Chrystusa
   o pojednanie w naszej parafii.
  9. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na  mszę św. w niedziele o 12.30.
  10. Zapraszamy do pomocy potrzebującym w naszej parafii. Można posłużyć się Tytką Charytatywną i zapełnioną przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  11. Spotkanie Lokalnej Koordynacji ORŚ w drugi czwartek grudnia 14, o 16.30.
  12. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro duchowe i materialne polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
  13. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć do puszek ofiarę na cele inwestycyjne w parafii. Trwa spłata instalacji fotowoltaicznej.
  14. Za tydzień ofiara do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  15. W ramach tradycyjnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy nabywać świece CARITAS duże po 20 zł. i małe po 10 zł. Kalendarz na 2024 rok po 6 zł. jako ofiara na utrzymanie kleryków diecezji kaliskiej. Poświęcone opłatki ofiara dobrowolna. Ofiary zebrane z okazji nabycia opłatków będą przeznaczone na spłatę należności z racji przeprowadzonych remontów i inwestycji w kościele.
  16. W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Edmunda Linkowskiego, Marka Stempkowskiego, Jana Szafirowicza i Marię Majkowską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 26.11.2023
  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzu oraz wytrwałości w regularnej służbie.
  2. Msze św. w dolnym kościele w dni powszednie i niedziele o 6.30 i 18.00.
  3. Trwamy w modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie i Ziemi Świętej.
  4. W tym tygodniu w czwartek, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Z tej okazji w niedzielę, 3 grudnia ks. Andrzeja Górala otoczymy modlitwą
   i życzeniami podczas mszy św. o 9.30.
  5. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego.
  6. Od środy, 29 listopada rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 9.30 a następnie o 10.30 różaniec.
  8. W pierwszy piątek księża z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w domach.
  9. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w I piątek o 16.00 i na mszę św. o 16.30.
  10. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na niedzielną mszę św. o 12.30.
  11. Odwiedziny relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji kaliskiej. Nasza parafia jest zaproszona do parafii Podwyższenia Krzyża św. i do sanktuarium św. Józefa. Szczegółowy plan w gablocie.
  12. W sobotę 2 grudnia w sanktuarium św. Józefa odbędzie się Diecezjalny Dzień Świętości Życia o 11.00. Informacja w gablocie.
  13. Wyjazd do Torunia 2 XII o 9.00.
  14. Spotkanie ORŚ w drugi czwartek grudnia, 14.12.2023 o 16.30.
  15. W sobotę i niedziele w świetlicy odbywa się rejestracja dawców szpiku. Zapraszamy do udziału.
  16. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro duchowe i materialne polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.

  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze Parafian i Bliskich: Stanisława Wojtczaka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023
  1. Kościół Katolicki w 33. niedzielę zwykłą obchodzi Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił Papież Franciszek w 2016 roku Listem Apostolskim Misericordia et Misera. Przed kościołem można złożyć dzisiaj ofiary do puszek na wsparcie ubogich.
  2. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie. Zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Uroczystą Msze św. o godz. 11.00 w ich intencji, a po niej na „radosne” spotkanie przy ciastku w świetlicy parafialnej.
  3. Jutro 20 listopada cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności.
  4. Za tydzień procesja różańcowa o 11.30 msza św. w parafii św. JP II. Informacja na plakacie.
  5. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie i Ziemi Świętej.
  6. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. o 18.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji NS.
  7. Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
  8. We wtorek w liturgii 21 Ofiarowanie NMP, w środę 22 św. Cecylii, patronki muzyków i wszystkich troszczących się o śpiew liturgiczny. W tym dniu  otoczymy modlitwą naszego pana Piotra organistę i scholkę, która pomaga w przeżywaniu mszy św. z udziałem dzieci o11.00. W czwartek 23 wspomnimy świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i towarzyszy.
  9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego.
  10. W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
   w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę. A w środę o 17.15 na Nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
  11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2024 roku odbędzie się we wtorek, 21 listopada o 18.45.
  12. W sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
  13. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Młodzież zapraszamy na Msze św. niedzielną  o godz. 12.30, natomiast kolejne spotkanie we wtorek 21 listopada o godz. 18.30 w budynku Świetlicy.
  14. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.

  W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Irenę Filipczak, Jerzego Mikołajczyka, Michała Kijuć, Walentynę Jaśkiewicz, Ignacego Stefańskiego, Czesława Koniecznego, Marię Dacenko i Bronisława Mialińskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia Parafialne 12.11.2023
  1. Trwamy w modlitwie w intencji o ustanie wojen w Ukaranie i Ziemi Świętej.
  2. Dzisiaj XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Informacje
   na plakacie. Zachęcamy do modlitwy i dobrowolnego wpłacania ofiar na podane konto.
  3. W ramach współpracy z Caritas Diecezji Kaliskiej w najbliższym czasie będzie uruchomiona JADŁODZIELNIA przy parkanie domu zakonnego.
  4. Jutro Dzień Fatimski zapraszamy na Różaniec o 17.15 i mszę św. o 18.00.
  5. Za tydzień po mszy św. wieczornej adoracja i uwielbienie Jezusa ukrytego w NS
   o 18.00. Zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji.
  6. Dzisiaj o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
  7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: jutro 13 pierwszych Polskich Męczenników, w czwartek 16 Matkę Bożą Ostrobramską,
   w piątek 17 św. Elżbietę Węgierską, w sobotę 18 bł. Karolinę Kózka.
  8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
  9. Coroczne czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej na Jasnej Górze odbędzie 17/18 listopada (piątek/sobota). Informacje i zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Wyjazd w piątek o 17.00, koszt 50 od osoby. Zapraszamy do zapisów.
  10. W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych A w środę o 17.15 na Nabożeństwo przed Obrazem ku czci Matki Kościoła.
  11. Zapraszamy na cichą adorację NS w Kaplicy Adoracji w dni powszednie
   od 7.45 do 17.50. W Piątek do 21.00.
  12. W sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
  13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
   i spowiedzi w 2024 roku odbędzie się we wtorek 21 listopada o 18.45.
  14. Z tyłu za ławkami można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W zakrystii
   i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2024 rok po 6zł.
  15. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary
   i wpłaty na konto bankowe parafii składamy Bóg zapłać i otaczamy modlitwą
   w każdy poniedziałek o 18.00.
  16. Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy
   i odprowadziliśmy na cmentarze w minionym tygodniu: Bogumiłę Minicką. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 05.11.2023
  1. Trwamy w modlitwie w intencji o zakończenie wojny w Ukaranie i Ziemi Świętej.
  2. Do środy różaniec za zmarłych o 17.00 i msza św. oktawalna o 18.00.
  3. W tym tygodniu przeżywany w liturgii: w czwartek 9 listopada rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek 10 św. Leona Wielkiego, a w sobotę 11 – św. Marcina z Tours.
  4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
   i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
  5. Msze św. w sobotę 11 listopada o 7.00, 9.30 w intencji Ojczyzny i 18.00.
  6. Za tydzień zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny na mszę św. o 16.00.
  7. Coroczne czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej na Jasnej Górze odbędzie 17/18 listopada (piątek/sobota). Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy
   i zapraszamy.
  8. W dni powszednie Jezus Eucharystyczny czeka na Ciebie w Kaplicy Adoracji
   od 7.45 do 17.50.
  9. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w nocnej adoracji NS z okazji I Piątku.
  10. Przyjmujemy na wypominki roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
  11. W sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
  12. Z tyłu za ławkami można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
  13. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Kaliszu do uczestnictwa w III edycji gry miejskiej „Oblicza Kalisza”, organizowanej w ramach obchodów święta niepodległości. Uczestnictwo jest darmowe, a informację o zapisach można znaleźć na Facebooku: ZHR Kalisz oraz Oblicza Kalisza
  14. . Informacje na plakacie. Zachęcamy do modlitwy i dobrowolnego wpłacania ofiar na podane konto.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można do puszek przed kościołem złożyć ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe w kościele.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Henryka Orlikowskiego, Leokadię Ozdowską, Jana Surowy, i Czesława Manikowskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 29.10.2023
  1. Jutro i we wtorek zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.15. Dzieci o 16.30.
  2. We worek 31 października zapraszamy dzieci i całe rodziny do udziału w Korowodzie Świętych. Rozpoczęcie o 16.30 w parafii św. Rodziny na Rogatce. Informacje na plakacie.
  3. Trwamy w modlitwie w intencji o zakończenie wojny w Ukaranie i Ziemi Świętej.
  4. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
  5. Do 8 listopada o 17.00 Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W dniach od 1 do 8 listopada podczas mszy św. o 18.00 modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach Oktawalnych.
  6. W dniach 1 i 2 listopada w kościele można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, wierzę w Boga, przyjąć komunię św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca św.
  7. W dniach od 1 do 8 listopada z okazji nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
  8. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.00, 9.30 i 18.00. W piątek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  9. Msza św. w intencji zmarłych biskupów Edwarda Janiaka i Teofila Wilskiego zostanie odprawiona niedzielę 5 listopada w katedrze kaliskiej o godz. 12.30 pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla.
  10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy wszelkiego Dobra.
  11. Coroczne czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej na Jasnej Górze odbędzie 17/18 listopada (piątek/sobota). Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy i zapraszamy.
  12. Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W czasie Oktawy Modlitwy za Zmarłych do 16.50.
  13. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według ustaleń.
  14. W czwartek modlitwa o powołania i ochronę życia w sanktuarium św. Józefa o 18.00.
  15. W pierwszy piątek zapraszamy na comiesięczną adorację nocną Jezusa Ukrytego w NS.
  16. Lokalna koordynacja ORŚ zaprasza kolejny raz na spotkanie przy kawie ks. Orione w świetlicy w niedzielę 5 listopada po mszy św. o 9.30.
  17. W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2024 rok. Cena 6 zł na utrzymanie kleryków diecezji kaliskiej.
  18.  Dzieci młodsze i starsze zapraszamy na spotkanie scholii w sobotę o 10.00.
  19. Przyjmujemy na wypominki roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i dzisiaj w niedzielę po mszach św. oprócz 18.00.
  20. W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych kancelaria nieczynna.
  21. Za tydzień z okazji I niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę na spłatę wykonanych prac remontowych i inwestycyjnych na terenie naszego kościoła. 
  22. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary i wpłaty na konto bankowe parafii składamy serdeczne Bóg zapłać i otaczamy modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
  23. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Łącznie w mszach św. niedzielnych od soboty o 18.00 uczestniczyło 955 osób. W tym 615 kobiet i 340 mężczyzno stanowi 6% z liczby około 15798 mieszkańców naszej parafii. Do komunii św. przystąpiły w sumie 443 osoby w tym 302 kobiety i 1416 mężczyzn co stanowi 46,4 % uczestniczących w mszach świętych. W ubiegłym roku do kościoła przyszło 1098 osób, a do komunii św. przystąpiło 59%.
  24. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Stefanię Liszewską, Franciszka Jerzego Bruś i Janinę Wilkowską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
  25. W ramach Nowej Ewangelizacji, do której zapraszał nas św. Jan Paweł II, aby ciągle na nowo odkrywać w sobie łaskę chrztu św., która czyni nas chrześcijanami posłuchajmy zaproszenia do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży. Prosimy bardzo…
 • Ogłoszenia Parafialne 22.10.2023
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.15. Dzieci od poniedziałku do piątku
   o 16.30.
  2. Trwamy w modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie i Ziemi Świętej.
  3. Dzisiaj Niedziela Misyjna i rozpoczynamy kolejny Tydzień Misyjny. Przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na wsparcie dzieła misyjnego na świecie.
  4. W czwartek 26 X przypada 43 rocznica beatyfikacji ks. Orione.
  5. W sobotę 28 października przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Tadeusz Buda, którego otoczymy modlitwą
   i życzeniami podczas mszy św. o 18.00.
  6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów pozdrawiamy i otaczamy modlitwą i życzeniami.
  7. Zapraszamy na adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji.
  8. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania i w niedziel po mszach św. oprócz 18.00.
  9. Są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2024 rok. Cena 6 zł na utrzymanie kleryków WSD z naszej diecezji.
  10. Trwa nabór kandydatów do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów we wtorek 24 października po mszy św. wieczornej.
  11. Za tydzień zapraszamy dzieci i rodziców po I komunii św. na msze św. o 11.00. Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy komunii św. po mszy św. w dolnym kościele.
  12. W ubiegłą niedzielę ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego na rzecz budowania żywego pomnika Jana Pawła II zebraliśmy do puszek przed kościołem 3607 zł. dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Z naszej parafii w ostatnich 6 latach takie wsparcie otrzymały 2 osoby.
  13. W sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
  14. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we mszach św. i przystępujących do komunii św.
  15. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian: Andrzeja Grzelaka i Teresę Matczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 • Ogłoszenia Parafialne 15.10.2023
  1. Dzisiaj 15 października przypada 51 rocznica poświęcenia naszego kościoła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.15. Dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
  3. Trwamy w modlitwie o zaprzestanie wojny na Ukaranie i Ziemi Świętej.
  4. Dzisiaj 15 października z okazji 45 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża przeżywamy w Polsce XXII Dzień Papieski XXIII Dzień Papieski pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA” dedykowany pamięci i budowaniu żywego pomnika św. Jana Pawła II. Z tej okazji co roku można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w naszej diecezji..
  5. W kościele katedralnym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna. Po Mszy św. będzie spektakl słowno-muzyczny Zamek Wewnętrzny na podstawie słów św. Teresy od Jezusa przygotowany przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Informacje na plakacie.
  6. Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy na adorację NS i modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie.
  7. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I komunii świętej odbędzie się we wtorek 17 października o 18.45 dla wszystkich szkół.
  8. W TYM TYGODNIU obchodzimy: jutro w poniedziałek 16 święto św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek 17 – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę 18 – święto św. Łukasza Ewangelisty, Pamiętajmy w modlitwie w intencji lekarzy i pielęgniarek oraz wszystkich pracowników i wolontariuszy służby zdrowia na mszy św. o 18.00; w piątek 20 św. Jana Kantego. W przyszłą niedziele 22 – wspomnienie św. Jana Pawła II.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
  10. Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00, a w piątek do 21.00.
  11. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania i w niedziel po mszach św. oprócz 18.00.
  12. Rodziców, nauczycieli i katechetów zapraszamy razem z dziećmi do zaangażowania się w Korowód Świętych. Informacja na plakacie.
  13. Trwa nowy nabór kandydatów do sakramentu bierzmowania. Formularz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na parafialnym Facebooku. Prosimy o wypełnienie formularza internetowego oraz pobranie formularza w wersji papierowej i dostarczenie wypełnionego do kancelarii parafialnej do 18 października. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów we wtorek 24 października po mszy św. wieczornej.
  14. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary i wpłaty na konto bankowe parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
  15. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych w kościele.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze Parafian i Bliskich: Irenę Kruk-Stefanowską, Iwonę Piwońską, Lecha Mokrzeckiego, Krystynę Figiel, Wandę Rybicką, Stanisława Stańczyka, Danutę Witczak, Barbarę Półrolniczak, Krystynę Glapińską, Andrzeja Erenc i Barbarę Bałwas. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……
 • Ogłoszenia Parafialne 08.10.2023
  1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe dorosłych i młodzież o 17.15. Dzieci od poniedziałku do czwartku o 16.30.
  2. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie.
  3. W czwartek 64 osoby przyjęły sakrament bierzmowania. Dziękujemy ks. Michałowi i ks. Damianowi oraz wszystkim animatorom zaangażowanym w przygotowanie do tej uroczystości. Rozpoczynamy nowy nabór kandydatów do sakramentu bierzmowania. Formularz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na parafialnym Facebooku. Prosimy o wypełnienie formularza internetowego oraz pobranie formularza w wersji papierowej i dostarczenie wypełnionego do kancelarii parafialnej do 18 października. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów we wtorek 24 października po mszy św. wieczornej.
  4. Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca podczas mszy o 18.00 modlitwa w intencji rodzin, które pożegnały swoich Bliskich w ostatnim czasie.
  5. Dzisiaj zapraszamy osoby niepełnosprawne z rodzinami na Mszę św. o 16.00.
  6. Za Tydzień XXIII Dzień Papieski pod hasłem ”CYWILIZACJA ŻYCIA” dedykowany pamięci i budowaniu żywego pomnika św. Jana Pawła II. Z tej okazji co roku można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w naszej diecezji.
  7. W Dniu Papieskim w kościele katedralnym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna. Po Mszy św. będzie spektakl słowno-muzyczny Zamek Wewnętrzny na podstawie słów św. Teresy od Jezusa przygotowany przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Informacje na plakacie
  8. Za tydzień adoracja NS z uwielbieniem i modlitwą uzdrowienie po mszy św. o 18.00.
  9. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I komunii świętej odbędzie się we wtorek 17 października o 18.45.
  10. W TYM TYGODNIU obchodzimy: W poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, we wtorek bł. Angeli Truszkowskiej, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
  11. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
  12.  W piątek 13 X Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski i procesja ulicami parafii. Nie będzie różańca dla dzieci o 16.30.
  13.  W sobotę 14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców. Módlmy się również za zmarłych prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 15 X o 11.00 w ich intencji.
  14.  Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji do 17.00.
  15.  W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
  16.  Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii w godzinach otwarcia i w niedziele po każdej mszy św. oprócz 18.00.
  17. Dziękujemy grupie czcicieli Jezusa Eucharystycznego za kolejną adorację nocną w I piątek miesiąca do soboty rano.
  18.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
  19. Parafia katedralna św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 14 października z okazji 45. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii parafialnej przy katedrze.
  20.  Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.

   W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Krystynę Strzelbicką i Przemysława Woźniaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia Parafialne 01.10.2023
  1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.15. Dzisiaj o 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przed I kom. św.
  2. Trwamy w modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie i o pokój w Europie i na świecie.
  3. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez telewizję Trwam i Radio Maryja w czwartek, 5 października.
  4. W pierwszy czwartek 5 rozpoczniemy kolejną edycję nowenny o powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00.
  5. Bierzmowanie w  parafii 5 października o 16.00. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek o 18.45. Spowiedź w środę od 17.00.
  6. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według ustaleń.
  7. Za tydzień msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin o 16.00.
  8. W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji do 17.00. Z myślą o pracujących dłużej adoracja NS w naszej kaplicy w każdy piątek do 21.00, a w pierwszy piątek adoracja nocna.
  9. W soboty spotkanie scholii o 10.00.
  10. W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
  11. w poniedziałek 2 wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  12. w środę, 4 wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  13. w czwartek, 5 św. S. Faustyny Kowalskiej
  14. w sobotę, 7 Matki Bożej Różańcowej.
  15. Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
  16. Za tydzień na mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do komunii św.
  17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  18. Decyzja władz zgromadzenia do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej został posłany ks. Andrzej Góral, którego serdecznie witamy i życzymy mu wiele łask Bożych, opieki Matki Kościoła, św. Józefa i św. Alojzego Orione na czas pobytu i posługi wśród nas .
  19. Od 1 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne
   w kancelarii w godzinach otwarcia i w niedziele po każdej mszy św. oprócz 18.00.
  20. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 października 2023. Koszt 55 zł, wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w biurze Radia Maryja. Szczegóły na plakacie.
  21. W ramach obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Tadeusza, Mieczysława i Władysława Kościelniaków, znanych kaliskich artystów plastyków, która zostanie odprawiona w katedrze św. Mikołaja w środę 04 października o godz. 18.30.
  22. Stowarzyszenie SYJON z Bełchatowa pod patronatem honorowym biskupa kaliskiego zaprasza na koncert o św. Janie Pawle II, 7 października o 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wejściówki dla 20 osób do odbioru w zakrystii lub w kancelarii.
  23. W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii. Informacja
   o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
  24. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
  25. Po mszy św. o 9.30 serdecznie zapraszamy na kawę ks. Orione w świetlicy w ogrodzie.
  26. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze Parafian i Bliskich: Mariannę Roman, Mariolę Kowalczyk i Danutę Zawadzką. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia archiwalne