Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Wszystkich przebywających na wyjazdach z okazji ferii zimowych polecamy Bożej Opatrzności
  i opiece Matki Bożej. Witamy wszystkich, którzy goszczą na teranie naszej parafii i życzymy miłego pobytu. 
 2. W sobotę 28 stycznia w Zduńskiej Woli rozpoczęły się obchody 100-lecia obecności orionistów na ziemi polskiej. Zachęcamy do śledzenia w mediach wydarzeń związanych z tym Jubileuszem. Centralne uroczystości odbędą się w maju w Zduńskiej Woli. Z naszej parafii również chcemy wziąć udział w tym centralnym wydarzeniu. Również w naszej parafii zaplanujemy obchody tego jubileuszu, który jest głównie czasem łaski.
 3. W liturgii w piątek 10 lutego wspomnimy św. Scholastykę. 
 4. W sobotę 11 lutego w dzień Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić kolejny Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do dolnego kościoła na Mszę św. o 11.00 z udzieleniem sakramentem chorych dla wszystkich w podeszłym wieku, chorych, cierpiących i źle się mających. Prosimy bliskich o pomoc w dotarciu do kościoła. 
 5. Za tydzień po mszy św. wieczornej, jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy do Adoracji Jezusa Eucharystycznego i uwielbienia. 
 6. Za tydzień również zapraszamy rodziny z osobami niepełnosprawnymi na mszę św. o 16.00. 
 7. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
 8. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można
  w zakrystii składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1,5% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych – bez odliczeń.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami. 
 10. Dziękujemy osobom świeckim i ks. Damianowi za koordynowanie działań i sprawne schowanie dekoracji świątecznych. 
 11. Dziękujemy grupie wiernych za kolejne czuwanie nocne w pierwszy piątek miesiąca. 
 12. Zachęcamy chętnych Parafian i Gości do zgłaszania się do scholii muzycznej, która będzie śpiewała na Triduum Paschalnym. Prosimy zgłaszać się do pani Anny Maleńczyk. Telefon podany
  w biuletynie Skarbiec Matki Kościoła, lub zgłosić się osobiście po mszach św. o 9.30 do zakrystii.
 13. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy
  w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na cele remontowe w kościele. 
 14. W naszej parafii we wtorek zakończymy kolędę. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary. 
 15. Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach: 

Poniedziałek 6 lutego ul. Robotnicza 19, 20-26, 32-40 – 4 księży 

oraz kolęda na życzenie od 16.00 

wtorek 7 lutego ul. Robotnicza 4-6 – 2 księży od 16.00 

 1. Sprawozdanie ze statystki kolędy 19 lutego. 
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Sabinę Lachowicz, Tadeusza Przybylskiego, Mariana Sowizdrzała i Irenę Szymioł. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…