- Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
- Na mszy św. o 10.00 dzieci ze SP nr 4 w Kaliszu mają Dzień Pierwszej Komunii Świętej. A o 12.00 msza św. dla dzieci z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii św.
- W ostatnim tygodniu maja zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie o 17.30.
- Trwamy w modlitwie o pokój oraz za wszystkich doznających okrucieństw wojny, o zaleczenie ran.
- W czwartek 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Centralna Procesja miejska rozpocznie się mszą św. w katedrze o 10.00 pod przewodnictwem biskupa Kaliskiego Damiana Bryla i zakończy się błogosławieństwem na Rynku Głównym.
- Msze św. w Boże Ciało w naszej parafii o 8.00 i o 10.00 za Parafian i następnie udamy się z procesją do 4 ołtarzy ulicami Parafii. Msza wieczorna o 18.00.
- W celu różnych prac związanych teraz z Bożym Ciałem i innymi Świętami zapraszamy chętnych do pomocy i zgłoszenia się do Grupy Gospodarczej w kancelarii.
- W środę na 17.00 zapraszamy członków grup i wspólnot parafialnych oraz Parafian i Przyjaciół Parafii do przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Ołtarz pierwszy przygotowują ministranci z rodzeństwem i rodzicami oraz kandydaci do bierzmowania. Ołtarz drugi przygotowuje parafialna grupa Oriońskiego Ruchu Świeckiego i Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca. Ołtarz trzeci przygotowują wspólnoty neokatechumenalne. Ołtarz czwarty wspólnoty Maryjne Żywego Różańca, Margaretka, Grupa Radia Maryja.
- Zapraszamy dziewczynki rocznicowe i komunijne oraz wszystkie chętne z własnymi koszyczkami do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Wiernych zachęcamy do przynoszenia płatków kwiatów.
- W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić: jutro w poniedziałek, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna męczennika, w środę 3 czerwca męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w piątek 5 wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
- Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
- Jutro Dzień Dziecka. Otaczajmy dzieci troską i modlitwą każdego dnia.
- W tym tygodniu w pierwszy czwartek – modlitwa w sanktuarium św. Józefa, w pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o 16.00 i następnie msza św. o 16.30.
- W pierwszy piątek odwiedziny chorych w domach według ustaleń.
- W pierwszą sobotę miesiąca msza św. ku czci NSNMP o 9.30 i następnie nabożeństwo pierwszej soboty. W najbliższą sobotę kancelaria nieczynna.
- Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
- Za tydzień w niedzielę, 7 czerwca po mszy św. o 18.00 wystawienie NS i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.
- Za tydzień 7 czerwca po mszy św. o 10.00 zapraszamy na Kawę Ks. Orione.
- Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zorganizowali spotkanie w ogrodzie z okazji odpustu Matki Kościoła min. Panu Adamowi z żoną Mariolą z Grupą Wsparcia Parafii, paniom z kuchni za żurek i inne potrawy, dzieciom ze świetlicy z wychowawcami, wolontariuszami i rodzicami, za wspaniałe atrakcje i animacje dla dzieci, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia spotkania i wspólnej radości.
- Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
- Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Małgorzatę Klimińską, Lucjannę Kowalską, Mariannę Kazimierską, Władysławę Molenda, Bartłomieja Skweres i Evę Buklich. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…