Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024

 1. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach i służby w Kościele. Módlmy się i prośmy nadal Pana Żniwa.
 2. Trwamy w modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i zachowanie świata od wojny.
 3. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić: jutro 29 kwietnia wspomnienie św. Katarzyny
  ze Sieny, w środę 1 maja św. Józefa Rzemieślnika, 2 maja św. Atanazego biskupa, w piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski – msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00, i w sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
 4.  Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy życzenia
 5. Od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedziele do śpiewania litanii loretańskiej w ogrodzie zakonnym od ul. Polnej przed historyczną Figurą Matki Bożej.
 6.  W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek
  w sanktuarium św. Józefa modlitwa o poszanowanie życia. Transmisja przez TV Trwam i Radio Maryja oraz media diecezjalne. Piątek odwiedziny chorych według wcześniejszych ustaleń.
  W sobotę o 9.30 msza św. ku czci NSNMP i nabożeństwo pierwszej soboty.
 7. Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku i w gablocie przy kościele.
 8. W sobotę o 10.00 zapraszamy na próbę scholii dziecięcej do śpiewania w niedziele podczas mszy św. z udziałem dzieci o 11.00.
 9. Dzisiaj Kaliskie Stowarzyszenie Nauka z Kulturą zaprasza na kiermasz ciast przed kościołem, który odbędzie się po mszach świętych o 9.30; 11.00 i 12.30 Zbiórka ofiar z kiermaszu jest przeznaczona na remont świetlicy Domu Dziecka nr 2 w Kaliszu. Zapraszamy do udziału w naszej zbiórce,
  aby razem stworzyć dla dzieci miejsce pełne marzeń i możliwości rozwoju.
 10. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty na konto bankowe parafii. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii możemy złożyć 12 maja.
 11. Za tydzień 5 maja można będzie wesprzeć rodziny chrześcijańskie z Ziemi Świętej zamieszkujących Strefę Gazy i Autonomię Palestyńską na Zachodnim Brzegu. Pierwszy obszar to strefa wojny
  i katastrofy humanitarnej na wielką skalę, a drugi, który obejmuje Betlejem, jest obszarem zamkniętym przez rząd Izraela. Oznacza to, że mieszkający tam ludzie nie mają możliwości przemieszczania się za mur. Ale jest to też teren zamknięty dla pielgrzymów z całego świata, którzy chcą nawiedzić ziemię Zbawiciela. O aktualnej sytuacji usłyszymy od pracownika Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – organizacji która realizuje nieprzerwanie program pomocy dla naszych palestyńskich sióstr i braci. Po Mszach św. ofiary będą zbierać wolontariusze, którzy rozdadzą ofiarodawcom upominki z Betlejem.
 12. Za tydzień kawa ks. Orione po mszy św. o 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 13. Spotkanie organizacyjne Oriońskiej Biało Żółtej grupy pielgrzymkowej odbędzie się w sobotę
  11 maja w świetlicy po mszy św. o 18.00, która będzie odprawiona w intencji pielgrzymów
  i organizacji pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy na mszę św.
 14. Uroczystości I Komunii św. będą 12, 19 i 26 maja oraz 2 czerwca o 10.30.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Jerzego Krzemińskiego, Tadeusza Adamkiewicza, Helenę Wypych, Mariannę Brambor, Joannę Przybył, Dorotę Malczewską, Włodzimierza Hinc, Marię Sołtysiak i Barbarę Katarzyniak. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….