Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023

 1. Kościół Katolicki w 33. niedzielę zwykłą obchodzi Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił Papież Franciszek w 2016 roku Listem Apostolskim Misericordia et Misera. Przed kościołem można złożyć dzisiaj ofiary do puszek na wsparcie ubogich.
 2. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie. Zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Uroczystą Msze św. o godz. 11.00 w ich intencji, a po niej na „radosne” spotkanie przy ciastku w świetlicy parafialnej.
 3. Jutro 20 listopada cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności.
 4. Za tydzień procesja różańcowa o 11.30 msza św. w parafii św. JP II. Informacja na plakacie.
 5. Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie i Ziemi Świętej.
 6. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. o 18.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji NS.
 7. Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
 8. We wtorek w liturgii 21 Ofiarowanie NMP, w środę 22 św. Cecylii, patronki muzyków i wszystkich troszczących się o śpiew liturgiczny. W tym dniu  otoczymy modlitwą naszego pana Piotra organistę i scholkę, która pomaga w przeżywaniu mszy św. z udziałem dzieci o11.00. W czwartek 23 wspomnimy świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i towarzyszy.
 9. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego.
 10. W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
  w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę. A w środę o 17.15 na Nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2024 roku odbędzie się we wtorek, 21 listopada o 18.45.
 12. W sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii.
 13. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Młodzież zapraszamy na Msze św. niedzielną  o godz. 12.30, natomiast kolejne spotkanie we wtorek 21 listopada o godz. 18.30 w budynku Świetlicy.
 14. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Irenę Filipczak, Jerzego Mikołajczyka, Michała Kijuć, Walentynę Jaśkiewicz, Ignacego Stefańskiego, Czesława Koniecznego, Marię Dacenko i Bronisława Mialińskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…