Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

 1. W maju zapraszamy na nabożeństwa maryjne razem z dziećmi pierwszokomunijnymi codziennie o 17.30 a w niedziele do śpiewania litanii loretańskiej w ogrodzie zakonnym od ul. Polnej przed historyczną Figurą Matki Bożej.
 2. Dzisiaj w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej
  nr 7 w Kaliszu przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i rozpoczęły życie eucharystyczne. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 19 i 26 maja oraz 2 czerwca w naszej parafii odbędą się następne Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Za tydzień 19 maja o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpią
  w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. W piątek 17 maja o 15.30 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców
  i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
 4. Dzieci i młodzież zapraszamy na mszę św. o 12.30.
 5. Trwamy w modlitwie o ustanie wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej i zachowanie od wojny.
 6. Jutro Dzień Fatimski. O 17.30 różaniec, po mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej.
 7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin o 16.00.
 8. Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do modlitwy o uwolnienie
  i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00. W tym dniu kończy się okres wielkanocny.
 9. W czwartek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli. Patrona Polski. Jest to również uroczystość w Rodzinie Oriońskiej z okazji rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione.
 10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy wiele łask.
 11. Zachęcamy, aby czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie – parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
 12. W każdą 3 środę miesiąca w KALISZU o 17.15 przed pomnikiem św. Jana Pawła II odbywa się modlitwa różańcowa wynagradzająca grzech aborcji. Najbliższa modlitwa 15 maja.
 13. Próba scholii dziecięcej w sobotę o 10.00.
 14. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszek na spłatę instalacji fotowoltaicznej.
 15. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek oraz wpłaty
  na konto bankowe parafii pomimo rosnących trudności życia u wielu osób i rodzin. Wszystkich czyniących dobro polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Bożenę Szperlińską, Mariolę Marciniak, Marię Krysiak, Helenę Kwiatkowską, Ryszarda Krasnosielskiego, Barbarę Szydłowską, Wandę Liberską i Kazimierę Ziembińską. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…