b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_Ks_Ryszard.jpg

 

 

ks. Siadul Ryszard                    - przełożony wspólnoty

ur. 17 listopada 1958 w Kielcach. Do Zgromadzenia wstąpił w 1987 r., święcenia kapłańskie przyjął 25 czerwca 1994 r.

 

b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_ks.TadeuszBaszczyk.jpg

 

 

ks. Błaszczyk Tadeusz              - I radca, proboszcz

ur. 20.09.1961 r. w Radzikowie.  Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 5.061988 r. Pracował jako wikariusz w parafii: św. Jana Chrzciciela w Malborku, Najść. Serca Pana Jezusa we Włocławku, św. Antoniego w Zduńskiej Woli, św. Józefa Robotnika w Wołominie, Opatrzności Bożej w Kaliszu, św. Alojzego Orione w Warszawie i od 2006 r. w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu.

 

Ks. Damian Laskowski  -  II radca, wikariusz

ur. 29.07.1983 r. w Wołominie. Do Zgromadzenia wstąpił w 2002 r. Święcenia kapłańskie przyjął 15.06.2012 r.

Ks. Krzysztof Wojtynia - duszpasterz

ur. 04.06.1972 w Kaliszu, Do Zgromadzenia wstąpił w 1994 r. Święceni kapłańskie przyjął 25.05.2002 r.

Kleryk Yury Bondar

ur. 12.09.1987 r. w Hancewiczach (Białoruś). Do Zgromadzenia wstąpił w 2012 r.

 

b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_ks.TadeuszKwiate.jpg

 

 

śp ks. Kwiatek Tadeusz               

Urodził się 15.07.1931 r. w Radliczycach k/ Kalisza. Do Zgromadzenia wstąpił w 1954 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1966 r. Po świeceniach pełnił funkcje: 1966-1971 r. wychowawca w zakładzie wychowawczym prowadzonym przez Księży Orionistów w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24; w 1971 r. wychowawca w domu pomocy społecznej dla dorosłych; 1972-1973 r. katecheta w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku; 1973-1981 r. wychowawca w zakładzie wychowawczym w Kaliszu a od 1978-1981 r. przełożony domu zakonnego; 1981-1983 r. prefekt przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku; 1983-1987 r. rektor kaplicy w Czułowie Skały parafia Rybna k. Krakowa; 1987-1991 r. proboszcz w  sanktuarium w Zielenicach  (diecezja kielecka)  oraz przełożony domu zakonnego; 1991-2000 r. rektor ośrodka duszpasterskiego w Czułowie Skały k. Krakowa; 2000 -rezydent w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu przy ul. Polnej 8.   Zmarł 06.02.2017 r.

 

b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_ks.RyszardSzurek.jpg

 

 

ks. Szurek Ryszard                   - duszpasterz

Urodził się 30.07.1934 r. w Kaliszu. Do Zgromadzenia wstąpił w roku 1953, święcenia kapłańskie przyjął w 1962 r. 1962 - 1963 r. odbył międzyzakonne studium pastoralne u Franciszkanów w Krakowie.
Po świeceniach pełnił funkcje: 1964 - 1968 r. pełnił funkcję socjusza nowicjatu w Izbicy Kujawskiej; 1968 - 1972 r. pełnił funkcję prefekta przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku oraz był przełożonym domu zakonnego; 1972 - 1980 r. był przełożonym domu nowicjackiego w Warszawie przy ul. Odsieczy Wiednia 13 oraz Magistrem nowicjatu (1978-1980 r.); 1980-1985 r. przełożony domu zakonnego w Warszawie przy ul. Barskiej 4, sekretarz prowincjalny, kapelan schroniska dla bezdomnych Warszawa - Praga, kapelan szpitala urazowego przy ul. Barskiej; 1985 -1989 r. kierownik ośrodka wczaso-rekolekcyjnego w Międzybrodziu Bialskim oraz kapelan w domu pomocy społecznej w Międzybrodziu Żywieckim; 1989 - 2003 r. dyrektor domu pomocy społecznej dla dorosłych w Izbicy Kujawskiej; 2003 - 2005 r. rezydent w Izbicy Kujawskiej; 2005 - rezydent w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu przy ul. Polnej 8

b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_Misiu.jpg

 

 

ks. Miś Michał                         - wikariusz

Urodził się  27.06.1986 r w Dąbrowie Tarnowskiej. Do Zgromadzenia wstąpił w roku 2005 r. Święcenia kapłańskie przyjął 17.05.2014 r.

 

 ks. Wojtynia Krzysztof           - duszpasterz

Urodził się 04.06.1972 r w Kaliszu. Do zgromadzenia wstąpił w roku 1994 r. Święcenia kapłańskie przyjął 25.05.2002 r.

siostra Noemi Kukiełka            - katechetka w szkole podstawowej nr 7 w Kaliszu

 

b_150_100_16777215_00_images_poslugujacywparafii_Zelia250.jpg

 

          

siostra Zelia Jasiak                      - kancelistka

s. Zelia Jasiak ur. 11.04.1957 w Kazimierzu Biskupim. Do Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi wstąpiła 28.08.1976 r. Śluby wieczyste złożyła 15.08.1984 r.

Z kart naszej historii...

Parafia

 

Czytelnia