Ogłoszenia 15.12.2019

1.     Dzisiaj przeżywamy już trzecią niedzielę Adwentu zwaną GAUDETE - radujcie się, bo Pan jest blisko. Czuwajmy do Wigilii uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2.    Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Sylwester Sowizdrzał z Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.30, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących.
3.    Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do piątku o 6.30. We wtorki
i czwartki po Roratach zapraszamy dzieci na Śniadanie Adwentowe w świetlicy. W sobotę Roraty o 7.00.
4.    Modlitwy popołudniowe w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
5.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.45.
6.    W czasie adwentu wspólnoty neokatechumenalne prowadzą jutrznię z modlitwą myślną codziennie
od poniedziałku do piątku od 5.30 do 6.15 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wejście
od strony Kaplicy Adoracji.
7.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele
i w kancelarii. Można też nabyć świece Caritas w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża oraz kalendarze wspierające WSD w Kaliszu.
8.    Możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa obchodzące rocznice i jubileusze małżeńskie. Msza św. w intencji tych małżeństwa w dniu 26 grudnia o 12.30.
9.    Od jutra osoby zgłoszone mogą przyjść po zapełnioną Tytkę Charytatywną. Prosimy również
o zgłoszenie cierpiących niedostatek mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogą sami przyjść
do kościoła, aby taką pomoc zanieść im do domu.
10.    Zachęcamy do kształtowania światopoglądu katolickiego przez nabywanie i czytanie prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun oraz Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki. Parafialny tygodnik Skarbiec Matki Kościoła można zabrać ze stolików za ławkami.
11.    W czwartek o 19.00 rozpoczynamy prace związane z dekoracją świąteczną kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy mocowaniu dużych choinek, a także wszystkich, którzy pomogą nam przy zawieszaniu światełek i bombek.
12.    W piątek 20 grudnia zapraszamy na „NOC KONFESJONAŁÓW” od 19.00 do 23.00. Jest to propozycja spowiedzi dla tych, którzy z różnych powodów nie mieli możliwości pojednać się z Bogiem i bliźnimi
w sakramencie pojednania i pokuty do tej pory. Informacja też na plakacie.
13.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
14.    W przyszłą niedzielę dzieci ze świetlicy parafialnej będą rozprowadzały ozdoby świąteczne i zebrane ofiary posłużą na organizowanie wyjazdu wakacyjnego latem.
15.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i darczyńców jest sprawowana msza św. w każdy poniedziałek o 18.00.
16.    Koncert kolęd z całego świata p.t. „Betlejem w Kaliszu – Głośna Noc” odbędzie się w Hali Arena 5 stycznia 2020  o 18.00. Bilety w cenie 50, 60 i 80zł są do nabycia w biurze parafialnym oraz w sklepiku przy Bazylice św. Józefa oraz w internecie. Dochód z koncertu jest przeznaczony na budowę Domu Św. Matki Teresy pz Kalkuty w Kaliszu dla obłożnie chorych. Bilety można zamówić pod numerem 600 339 192 lub 531 160 190
Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Barbarę Kałużną, Krystynę Suchecką, Elżbietę Jamroziak, Jerzego Rothe, Władysławę Antczak i Teresę Chwiałkowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…