Ogłoszenia 04.11.2018

1.    W ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji naszej parafii w 6 Liście do Parafian i przed każdą mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie i zachętę do uczestnictwa w kolejnym Geście Liturgicznym, który wspólnie przeżywaliśmy podczas mszy św. Miejmy w pamięci i sercu wykonany Gest
i wypowiedziane słowa.
2.    W tych dniach Oktawy zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej
z nawiedzeniem cmentarza. Do środy 8 listopada Różaniec o 17.15 i Msze św. Oktawalne za naszych drogich zmarłych.
3.    W przyszła niedzielę 11 listopada przypada 100 Rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o 12.30. Kazanie wygłosi nasz współbrat orionista ks. Sylwester Sowizdrzał z oriońskiej placówki przy ul. Kościuszki. Trwajmy w modlitwie dziękczynnej i polecajmy sprawy Polski i tych wszystkich, którzy ją kształtują.
4.    W tym tygodniu przeżywany w liturgii: 9 listopada w piątek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę 10 – św. Leona Wielkiego.
5.    Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy Koła Żywego Różańca na Mszę św. w dolnym kościele o 16.00.
6.    Przyjmujemy na wypominki roczne do połowy miesiąca w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
7.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja.
8.    W każdą sobotę zapraszamy również chętnych dziewczynki i chłopców do śpiewu w scholii parafialnej na próbę o 10.00. Zbiorka przed kościołem.
9.    W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o 19.00 w dolnym kościele.
10.     Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o 19.00 spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
11.    Również jutro kolejne spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
12.    Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny
na Mszę św. o 16.00.
13.    Również za tydzień po mszy św. o 18.00 zapraszamy do godzinnego uwielbienia Pana przed Najświętszym Sakramentem.
14.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
15.    Zapraszamy codziennie na adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.00.
16.    Tradycyjnie z pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
17.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
18.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
19.    Proboszcz parafii w Kaliszu-Szczypiornie zaprasza na spotkanie w piątek o 18.00. Info na plakacie.
20.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zdzisława Chojnackiego , Katarzynę Pawlak i Andrzeja Kubiaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…
Wieczny odpoczynek…