Ogłoszenia 28.10.2018

1.    W ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji naszej parafii w 6 Liście do Parafian i przed każdą mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie i zachętę do uczestnictwa w kolejnym Geście Liturgicznym, który będziemy wspólnie przeżywać za tydzień na mszach św.
2.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za miejsce,
w którym On nas gromadzi, aby uświęcać i obdarzać miłosierdziem. Polecamy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych budowniczych tej świątyni, a wszystkich, którzy troszczą się dzisiaj o naszą świątynię polecamy Bożej Opatrzności i prosimy o błogosławieństwo Boże dla nich.
3.    W dzisiejszą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego po mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek na wsparcie misjonarzy na całym świecie. W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać.
4.    W przyszłą niedzielę o 11.00 zapraszamy dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy dzieci, aby z pomocą rodziców wykonali i ubrali strój przypominający Świętego z Polski lub całego świata.
5.    W ubiegłą niedzielę na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzono liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. Liczba osób powyżej 7 roku życia wyniosła 1654. W tym do kościoła przyszły 1024 kobiety i 630 mężczyzn. Do komunii św. przystąpiło 556 kobiet i 278 mężczyzn czyli rozdano 834 komunie św. W ubiegłym roku do kościoła przyszło w sumie 1848 osób. W tym roku odnotowano spadek o 194 osoby. Ogólna liczba mieszkańców parafii około 17 tysięcy.
6.    W ramach Nowej Ewangelizacji w Kościele, do której gorąco zachęcał nas św. Papież Jan Paweł II zapraszamy do udziału w katechezach w każdy worek i czwartek o 19.00.
7.    Dzisiaj w parafii Świętej Rodziny na Rogatce o 19.30 msza św. kolejny Kaliski Wieczór Uwielbienia.
8.    Na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zapraszamy w poniedziałek o 19.00.
9.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku i w czasie Oktawy Modlitwy za Zmarłych do 17.00.
10.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Dzisiaj w niedzielę po każdej mszy św.
w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
11.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00. Informacje u opiekuna ks. Andrzeja
12.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
13.    Wszystkich dobrodziejów parafii, domu zakonnego i każdego z nas czyniącego dobro wszystkim, zawsze
i wszędzie polecamy w modlitwie dziękczynnej w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
14.    W ostatnich dniach października zapraszamy na Różaniec o 17.15. a dzieci szczególnie o 16.30.
15.    W każdą niedzielę zapraszamy młodzież  z naszej parafii na mszę św. o 16.00.
16.    Dzisiaj w czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 16.00 razem z grupą modlitewną
Apostolat Maryjny.
17.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
W czwartek 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W piątek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dzień powszedni. W dniach od 1 do 8 listopada o 17.15 różaniec wraz z wypominkami. O 18.00 Msza św. oktawalna. W tych dniach każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych
oraz Ojcze nasz i Wierzę, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy już odpuszczone co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się
w intencjach papieskich. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na comiesięczną modlitwę w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa a w pierwszy piątek 2 listopada spowiedzi dzieci od 16 i msza św. o 16.30. Odwiedzionych chorych z posługą sakramentalną według ustalonych godzin.
18.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Józefa Piaseckiego, Józefa Wrzosek, Jadwigę Kolanek, Zbigniewa Rudowicza i Przemysława Olszewskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…