Ogłoszenia 21.10.2018

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczynamy również Tydzień Misyjny, czyli dni szczególnej modlitwy w intencji działalności misyjnej Kościoła. Ofiarę do puszek na wsparcie dzielności misyjnej w Kościele na całym świecie będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
2.    W ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji naszej parafii w tym tygodniu i w tygodniu Misyjnym do naszych domów i mieszkań przychodzą Posłańcy z 6 Listem do Parafian Ścieżki Opatrzności. Przyjmujmy z wdzięcznością tych lokalnych misjonarzy. Zapraszamy do zgłaszania się do bycia Posłańcem w naszej parafii dla dobra nas wszystkich jako wspólnoty parafialnej.
3.    Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza dzisiaj liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św.
4.    Jutro w całym kościele wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci
św. Papieża z wprowadzeniem Jego relikwii. Będzie możliwość oddania czci przez ucałowanie Relikwii.
5.    W najbliższy piątek 26 października w naszej parafii rozpoczniemy Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Zycie” Informacje na plakacie. Członkowie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zbierają przed kościołem dobrowolne ofiary na obsługę tego kursu.
6.    Na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zapraszamy w poniedziałek o 19.00.
7.    Ks. Ryszard Szurek i ks. Andrzej Pałka jutro udadzą się na tygodniowe rekolekcje zakonne do niedzieli. Pamiętajmy o nich w modlitwie. W związku z tym prosimy, aby chętni do spowiedzi w tygodniu korzystali z posługi w konfesjonale około pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.
8.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
9.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
10.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W niedziele miesiąca października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
11.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców w każdym wieku chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja
12.    W tygodniu w środę odbyło się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Kolejne spotkanie w środę 21 listopada o 18.45.
13.    W tym tygodniu w piątek 26 będzie obchodził swoje imieniny ks. Dymitr Szostakowicz, wikariusz
w naszej parafii. Zapraszamy na mszę św. o 18.00, po której złożymy my życzenia. Dzieci mogą złożyć po różańcu.
14.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
15.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
16.    W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski w ramach zbiorki ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2109,70 zł.
17.    Wszystkich dobrodziejów parafii, domu zakonnego i każdego z nas czyniącego dobro wszystkim, zawsze
i wszędzie polecamy w modlitwie dziękczynnej w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
18.     Panie w wieku 50-69 lat, zapraszamy na badanie. Mammobus z Zielonej Góry będzie w Kaliszu 24 przy Hali Sportowo -Widowiskowej "Kalisz Arena" ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24”.
19.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Henryk Stefanowski, Marianna Wróblewska, Krystyna Kantek, Jerzy Chrzanowski, Stefania Ewiak, Jan Helt i Irena Piechota. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..
20.    W ramach Nowej Ewangelizacji w Kościele, do której gorąco zachęcał nas św. Papież Jan Paweł II zapraszamy do udziału w katechezach w każdy worek i czwartek o 19.00. Posłuchajmy teraz świadectwa i zaproszenia…