Ogłoszenia 02.09.2018

1.    W niedzielę 9 września na mszy św. O godz. 9.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie II Roku w Programie Odnowy
i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i homilią dla Posłańców.
2.    Dziś o 16.00 w dolnym kościele spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
3.    Gościmy wśród nas misjonarza z Kazachstanu ks. Tadeusza Smareczyńskiego, który głosi homilię i dzieli się doświadczeniami pracy na misji. Można wesprzeć dobrowolną ofiarą.
4.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości” od poniedziałku
do czwartku w godz. 14.30-18.30. Zapisy w świetlicy od 3 września.
5.    Za tydzień w niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla dzieci.
6.    Zapraszamy ministrantów i chłopców chętnych do służby przy ołtarzu na zbiórkę i spotkanie z opiekunem ks. Andrzejem w sobotę 8 września o godz. 10.00.
7.    W poniedziałek 3 września zapraszamy na powakacyjne spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.
8.    W środy o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
9.    W pierwszy czwartek 6 września comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Sanktuarium św. Józefa. Módlmy się również za powołanych i o powołania do służby Bożej.
10.    W pierwszy piątek miesiąca 7 września spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej i wieczornej, dla dzieci zaś od godz. 16.30. Dla dzieci Msza św. o 17.00. Zachęcamy by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i dla innych. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.
11.    Decyzją ks. Generała orionistów dzisiaj kończy dwuletnią posługę duszpasterską jako wikariusz w naszej parafii
ks. Damian Laskowski i jutro udaje się do Rzymu. Razem z nim trwamy w dziękczynieniu zwłaszcza dzisiaj na mszy św. o godz. 11.00 i polecamy go Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwu Matki Kościoła w jego pracy dla dobra Zgromadzenia Zakonnego. Witamy również w naszej wspólnocie zakonnej ks. Dzmitry Shastakovicha i ks. Kazimierza Baranowskiego. Życzymy im wszelkich łask Bożych i radosnego i spokojnego pobytu na czas posługi w naszej parafii.
12.    Dziękujemy również kl. Piotrowi Baranowi, który w ramach praktyk duszpasterskich przebywał i pracował wśród nas przez cały roku i polecamy go Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matce Kościoła. Witamy wśród nas Kl. Michała Łosa, który zastąpi kl. Piotra a obecnie przeżywa rekolekcje zakonne przed ponowieniem ślubów zakonnych 8 września. Życzymy mu błogosławionego pobytu w naszej wspólnocie zakonnej i parafii i pamiętajmy o nim
w modlitwie, aby wzrastała w poznaniu miłości Boga tak jak św. Alojzy Orione. W sobotę 8 września po rocznym nowicjacie w Izbicy Kujawskiej dwóch nowicjuszy złoży pierwsze śluby zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
13.    Również tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca 9 września po mszy św. o 18.00 zapraszamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.
14.    Za tydzień o 16.00 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
15.    W związku z otwarciem w Niepokalanowie Kaplicy Adoracji wpisującej się w kolejne ósme Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa. W programie wyjazdu odwiedzenie również Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie i Rokitno - Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki. Wyjazd w sobotę 22 września. Zapisy w Biurze Radia Maryja od poniedziałku do patki w godzinach od 17.0 do 18.00.
16.    W tym tygodniu liturgicznie przeżywamy:
•    Jutro 3 wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża;
•    8 w sobotę święto narodzenia NMP.
17.    Dzisiaj odbywają się również dożynki w Odolanowie. Informacja na plakacie w gablocie.
18.    W tym tygodniu do czwartku, chętnych, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi zapraszamy pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem.
19.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejsza niedzielę nie ma Parafialnego Tygodnika Skarbiec Kościoła.
20.    Taca z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
21.    W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
22.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
23.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu naszego parafianina i bliskiego Andrzej Łakomiak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i ufności w Miłosierdziu Bożym. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..