Ogłoszenia 17.06.2018

1. W przyszłą niedzielę 24 będziemy przezywać Dzień Posłańca, czyli wdzięczność za dar sióstr i braci z naszej parafii, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Ducha Świętego i chociaż jeden raz a nawet cztery razy zanieśli List do Parafian pod tytułem Ścieżki Opatrzności do mieszkańców na terenie parafii i w ten sposób zaprosili do wykonania gestu wśród sąsiadów i bliskich. Za wszystkich Posłańców będzie odbarwiona msza św. o godz. 9.30 dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla posłańców oraz w intencji rozwoju dzieła Odnowy i Ewangelizacji naszej parafii. Po mszy św. wszystkich posłańców i każdego, kto odczuwa zaproszenie Ducha Świętego, aby być Posłańcem zapraszamy na spotkanie w ogrodzie przy świetlicy parafialnej.
2. W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
3. Dzisiaj msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin o 16.00 w salce Radia Maryja.
4. Dzisiaj również adoracja Jezusa Eucharystycznego z uwielbieniem o 19.00.
5. W liturgii w tym tygodniu w czwartek 21 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagę.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość narodzenia Jan Chrzciciela.
7. W tym tygodniu 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Jest to również 146 dzień urodzin św. Alojzego Orione.
8. W związku z niewystarczającą ilością księży prosimy potrzebujących spowiedzi o przychodzenie do konfesjonału przed mszą św. poranną lub wieczorną. W razie konieczności spowiedź będzie kontynuowana po mszy św.
9. W środę msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00
10. Za tydzień nasz współbrat orionista ks. Piotr Mosak, który przyjął święcenia prezbiteratu 26 maja odprawi u nas uroczystą mszę św. prymicyjną o godz. 12.30 i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
11. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie łaski i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Święta dziękczynna w piątek 22 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców.
12. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 28 lipca. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Koszt pielgrzymki 40.00 zł. Zapisy w kancelarii.
13. Grupa mężczyzn św. Józefa, która spotyka się w Parafii na Ogrodach ( Świętej Matki Teresy z Kalkuty) organizuje wyjazd na męskie oblężenia Jasnej Góry ( to już drugie takie oblężenie), które odbędzie się w dniu 23 czerwca. Organizujemy autokar i są jeszcze wolne miejsca wyjazd około godziny 10.00 z pod kościoła na Ogrodach koszt około 35 zł może się zmniejszyć w zależności od liczby uczestników. Powrót około 22.00. Podczas spotkania konferencje wygłoszą między innymi Biskup Grzegorz Ryś, P. Jacek Pulikowski, w planie również Eucharystia i męskie uwielbienie. Zapisywać można się u Krzysztofa Pogorzelec tel. 600 339192.
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
15. Przedwakacyjne spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 23 czerwca o 9.00
16. Dziękujemy i prosimy o wsparcie modlitewne i materialne Wakacji z Bogiem. W ubiegłą niedzielę po Mszach św. dzieciaki zebrały ofiar 1930 zł. Bóg zapłać.
17. Dzisiaj przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na cele remontowo inwestycyjne w naszej parafii.
18. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
19. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
20. W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
21. W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
22. Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Halina Rajca, Lech Piotrowski i Irena Matuszczak……Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
23. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa